Jak sfinansować zakup sprzętu medycznego?

Rozwój biznesu bardzo często wymaga sporych nakładów finansowych. Nie każdy przedsiębiorca, który działa w branży medycznej, ma możliwość inwestować własne środki finansowe. Z tego powodu, przedsiębiorcy poszukują innych, zewnętrznych źródeł finansowania. Jak można sfinansować zakup sprzętu medycznego? Za pomocą leasingu?

Leasing sprzętu medycznego – najważniejsze informacje

Leasing sprzętu medycznego to oferta skierowana do lekarzy, stomatologów, optyków, weterynarzy i innych przedsiębiorców, działających w branży medycznej. Żeby jednak mieć możliwość skorzystania z tego rodzaju finansowania, niezbędne jest spełnienie podstawowego warunku: firma musi działać co najmniej 24 miesiące.

Przedsiębiorca, który zdecyduje się sfinansować sprzęt medyczny leasingiem finansowym, będzie mógł skorzystać z preferencyjnej stawki VAT w wysokości 8%. Opłata wstępna może wynieść nawet 0%, a okres finansowania jest możliwy do 84 miesięcy. Warto też podkreślić, że cała procedura ma charakter uproszczony, dlatego sam proces złożenia i rozpatrzenia wniosku odbywa się niezwykle sprawnie. Za pomocą leasingu można sfinansować nie tylko nowy sprzęt medyczny, ale też używany.

Leasing na sprzęt medyczny – kiedy się na niego zdecydować?

Leasing medyczny, o którym więcej informacji można znaleźć tutaj: https://www.pkoleasing.pl/leasing/leasing-sprzetu-medycznego/, to tak samo dobre rozwiązanie dla firm, które dopiero wchodzą na rynek, jak i dla przedsiębiorstw, które mają już pewien staż w branży. W przypadku debiutantów, będzie to najprawdopodobniej jedyny możliwy sposób sfinansowania sprzętu medycznego – początkujący przedsiębiorcy często nie mają możliwości uzyskania kredytu. Leasing sprzętu medycznego to również idealna opcja dla tych, którzy nie chcą inwestować własnego kapitału, a przy tym zależy im na jak najszybszym załatwieniu wszelkich formalności. W przypadku finansowania leasingiem, można skorzystać z elastycznych warunków, które uwzględniają, np. sezonowy charakter biznesu.

Leasing czy pożyczka na zakup sprzętu medycznego?

Sprzęt medyczny można sfinansować leasingiem, ale też pożyczką. Które rozwiązanie jest lepsze? Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji. Osoby, które są zainteresowane ofertą finansowania przez PKO Leasing: https://www.pkoleasing.pl/pozyczka/pozyczka-medyczna/, mogą liczyć na kontakt ze strony doradcy, który pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie. Żeby jednak doradca mógł się skontaktować, wcześniej należy wypełnić formularz na stronie internetowej. Poradę od doradcy można również uzyskać, dzwoniąc na infolinię lub udając się do siedziby PKO Leasing.

Poprzedni artykułCo warto wiedzieć na temat rejestracji w BDO?
Następny artykułUtrzymanie czystości miejsc użyteczności publicznej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj