Zarobki handlowców

Różnorodność dostępnych na rynku produktów i usług sprawia, że trafienie do klienta staje się z roku na rok coraz trudniejsze. Potencjalny kupujący mając do dyspozycji wiele alternatywnych propozycji musi zauważyć, że nasza oferta będzie dla niego najbardziej korzystna. Każdego dnia pracują nad tym rozbudowane działy zajmujące się promocją, bo dobry produkt nie obroni się sam wysoką jakością – potrzebuje jeszcze skutecznej reklamy. Jak wygląda sprzedaż? Pierwsze fundamenty pod pozyskanie klienta buduje oczywiście zespół od marketingu, ale na pierwszej linii frontu musi znaleźć się ktoś, kto doprowadzi transakcję do końca.

Zarobki handlowców

Rozwiewanie wątpliwości, zaspokajanie potrzeb klienta, niekończące się negocjacje – wszystko to wymaga ogromnej dyscypliny, dobrze rozwiniętych umiejętności miękkich, a niejednokrotnie całość wiąże się z niemałym stresem. Ta mieszanka wyzwań, przed którymi trzeba stawać każdego dnia, ma spory wpływ na to ile zarabiają handlowcy. Ich wynagrodzenie musi być adekwatne do wysiłku, aby zachęcało do dalszej pracy. Do rozpoczęcia kariery w tym zawodzie zachęca niektórych dreszczyk emocji związany z biznesowymi negocjacjami, innych pociąga perspektywa wysokich premii, szczególnie że zarobki w B2B bywają naprawdę wysokie.

Zapotrzebowanie na przedstawicieli handlowych stale rośnie, a konkurencja o doświadczonych specjalistów jest ogromna. Ludzie pracujący przez wiele lat w jednej firmie niechętnie zmieniają miejsce pracy, gdyż w nowym środowisku muszą budować swoją pozycję praktycznie od zera. Nie da się przecież ukryć, że to ile zarabiają handlowcy zależy w dużej mierze od ich doświadczenia. Mając długą historię sukcesów w danej organizacji mogą liczyć na lepsze wynagrodzenie, natomiast po zmianie pracodawcy czeka ich ponowna weryfikacja w zespole, do którego trafią. Niektóre firmy starają się więc przyciągnąć doświadczonych handlowców wysokim wynagrodzeniem podstawowym, które zapewni im stabilność w nowym środowisku.

Zarobki w B2B

Najlepsze perspektywy niesie ze sobą praca w sektorze B2B, gdyż transakcje w relacjach business to business mogą sięgać niekiedy dziesiątków, czy nawet setek tysięcy złotych. Kwota prowizji za realizację takiego zamówienia z pewnością działa na wyobraźnię, ale cały proces obsługi klienta rozciąga się niekiedy na wiele miesięcy. Jak wygląda sprzedaż produktów i usług w B2B? Łańcuch decyzyjny w dużych przedsiębiorstwach i korporacjach składa się z dużej grupy osób, a handlowiec musi dotrzeć pośrednio lub bezpośrednio do każdej z nich. Kompetencje wymagane w tak skomplikowanych i wielopłaszczyznowych negocjacjach są więc na najwyższym poziomie, co jest oczywiście proporcjonalne do otrzymywanego wynagrodzenia.

Ile zarabiają handlowcy w B2B?

Proponowane na tym poziomie widełki płacowe mogą być w tym sektorze naprawdę elastyczne, a wiele zależy również od wybranej formy współpracy. Wiele osób mając świadomość swoich umiejętności decyduje się na tym etapie na założenie własnej firmy, aby praca na potrzeby korporacji była jednocześnie okazją do budowania własnej marki.

Poprzedni artykułTeatralny Dolny Śląsk
Następny artykułNajważniejsze zalety carsharingu dla firm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj