Jak przechowywać opony letnie i zimowe

Zastanawiasz się nad tym, jak przechowywać opony zimowe i letnie, by jak najdłużej zachowały wszystkie swoje właściwości i nie uległy zniszczeniu? Dlaczego worki na opony są polecane przez specjalistów? Dowiedz się, jak wybrać najlepsze miejsce na przechowywanie ogumienia, jak o nie zadbać i w jakiej pozycji ustawić w zależności od tego, czy są to same opony czy opony założone na felgach.

Zastanów się nad odpowiednim miejscem

Opony należy przechowywać w pomieszczeniu z daleka od źródeł ciepła i urządzeń grzewczych, by nie spowodowały one nieodwracalnych zmian w cząsteczkowej strukturze ogumienia. Bardzo ważne jest również zadbanie o to, by wnętrze było suche, chłodne i wentylowane, jednak bez przeciągów – najbardziej optymalny zakres temperatur wynosi -5-30 stopni C. Nie wolno przechowywać opon na zewnątrz, gdyż wpływ światła słonecznego i wilgotności jest niekorzystny. Nie powinny znajdować się obok takich urządzeń jak transformatory, spawarki, silniki elektryczne, gdyż powodują one iskrzenie i wyładowania elektryczne, generując ozon mający wpływ na starzenie się gumy. Jeśli przechowujemy opony w garażu, zwróćmy uwagę na to, by nie miały one styczności ze smarem, benzyną, olejem i innymi substancjami, które uszkadzają strukturę gumy.

Jak przechowywać opony zimowe i letnie

Przed zdjęciem opon należy zaznaczyć ich aktualne pozycje na osiach, by umożliwić ich rotację w pojeździe (wprawny mechanik sam często zauważy różnice w zużyciu opon). Następnie konieczne jest dokładnie umycie letnią wodą z szamponem samochodowym i gąbką lub myjką ciśnieniową. Konieczne jest wytarcie opon, by zapobiec korozji. Ostatnim krokiem będzie usunięcie z rowków kamieni i śmieci. Niektórzy polecają także zastosowanie odpowiednich preparatów konserwujących (felgi można zakonserwować i wypolerować).

Nieodpowiednia konserwacja opon zimowych i letnich może przynieść niekorzystne skutki, dlatego najlepiej wykorzystać worki na opony, które lepiej zaizolują je od zabrudzeń i czynników atmosferycznych.

Jak przechowywać opony letnie i zimowe bez felg

Opony zimowe i letnie bez felg nie wolno przechowywać w stosie, ułożone jedna na drugiej, gdyż zachodzi ryzyko ich odkształcenia. Jedyną możliwością jest systematyczne przekładanie opon, by każda z nich była obciążona takim samym ciężarem, jednak nie jest to polecane rozwiązanie. O wiele lepszą metodą przechowywania opon bez felg jest postawienie ich na bieżniku jedna obok drugiej – zaleca się także obracanie ich systematycznie, by nie stały w jednym punkcie bieżnika. Bezwzględnie odradza się zawieszanie opon bez felg na haku.

Jak przechowywać opony z felgami

Opony założone na felgach powinno przechowywać się w stosie bądź na specjalnym wieszaku. W pierwszym przypadku należy zmniejszyć ciśnienie, by ciężar kół spoczywał na krawędziach felg, zmniejszając ryzyko odkształcenia. Jeśli potrzebujesz worków na opony najwyższej jakości, które pomogą ci je zabezpieczyć i bezpiecznie przechować na kolejny sezon, koniecznie sprawdź naszą ofertę.

Poprzedni artykułSystem Door to Door – co oznacza i dlaczego warto z niego korzystać?
Następny artykułJak poprawić sytuację finansową w swojej firmie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj