Czego nie obejmują standardowe ubezpieczenia podróżne i dlaczego warto rozszerzać ich zakres ochrony?

Standardowe ubezpieczenia podróżne zazwyczaj obejmują ochronę w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń takich jak choroba, wypadek czy zaginięcie bagażu. Jednak istnieje wiele sytuacji, w których podstawowa polisa może okazać się niewystarczająca. Jak się przed nimi zabezpieczyć? Najlepszym rozwiązaniem jest rozszerzenie zakresu ochrony, dzięki któremu zyskujemy komfortowe poczucie bezpieczeństwa podczas całej podróży. Podpowiadamy jakie dodatki są oferowane do standardowych polis i dlaczego warto z nich korzystać.

Czego nie obejmują podstawowe ubezpieczenia podróżne?

Standardowe ubezpieczenia podróżne zazwyczaj gwarantują finansową ochronę w przypadku nagłych chorób, wypadków i urazów podczas podróży. Uwzględniają koszty leczenia oraz profesjonalnej opieki, a także pokrywają koszty transportu medycznego czy utraty bagażu. Jednak nie obejmują takich sytuacji, jak: uszkodzenie sprzętu sportowego lub turystycznego, kontuzja wynikająca z uprawiania sportów ekstremalnych, konieczność przerwania podróży i awaria samochodów, którym jechaliśmy do miejsca wypoczynku.

Dlatego warto rozważyć rozszerzenie zakresu ochrony poprzez dodatkowe opcje ubezpieczeniowe. Może to pomóc w zabezpieczeniu się przed nieprzewidzianymi sytuacjami i zminimalizować ryzyko finansowe związane z podróżą. Ponadto, warto pamiętać o zapoznaniu się z ograniczeniami i wykluczeniami polisy aby mieć pewność, że jesteśmy dobrze chronieni.

Po jakie rozszerzenia zakresu ochrony ubezpieczeniowej warto sięgnąć?

Pierwszą kwestią, którą warto rozważyć jako dodatek do ubezpieczenia podróżnego, jest ochrona podczas uprawiania sportów ekstremalnych oraz sportów wysokiego ryzyka. Gdy planujemy takie aktywności w trakcie wypoczynku, jak np.: nurkowanie, skoki na bungee, skoki ze spadochronem, jazda konna, wspinaczka skałkowa, sztuki walki czy jazda na quadzie, odpowiednie uzupełnienie polisy będzie bardzo przydatne. Standardowe ubezpieczenia podróżne często nie obejmują takich aktywności i nie pokryją ewentualnych kosztów leczenie lub transportu medycznego.

Podobnym rozwiązaniem jest pakiet SKI&SPORT. To dodatkowe ubezpieczenie, które obejmuje szeroki zakres sportów zimowych i letnich, takich jak narciarstwo, snowboard, hokej na lodzie czy jazda na nartach biegowych. Rozszerzenie zapewnia ochronę w przypadku nieszczęśliwych wypadków podczas uprawiania tych sportów, w tym np. zwrot kosztów leczenia i zniszczonego sprzętu sportowego. W zależności od oferty, pakiet SKI&SPORT może również obejmować ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

Ostatnim z opisywanych dodatków do standardowych ubezpieczeń podróży jest rozszerzenie car assistance. Zakres ochrony w tym przypadku dotyczy problemów z samochodem, którym wyjeżdżamy na wakacje, a wsparcie polega na udzieleniu pomocy w razie awarii, unieruchomienia lub wypadku pojazdu. Może to obejmować m.in.: naprawę auta w miejscu zdarzenia, holowanie do najbliższego warsztatu, transport kierowcy i pasażerów do miejsca zamieszkania lub zorganizowanie zastępczego środka transportu.

Poprzedni artykułJak znaleźć darmowe zdjęcia
Następny artykułTrzy nowe usługi na rzecz rozwoju klastra AgroBioCluster

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj