Wynajem długoterminowy – korzyści związane z wysokością raty

Wynajem długoterminowy - korzyści związane z wysokością raty

Wynajem długoterminowy to forma finansowania samochodu, w ramach której Klient nie spłaca samej ceny pojazdu (jego wartości), lecz koszt jego wynajęcia przez podmiot zewnętrzny. W porównaniu do np. leasingu operacyjnego.

Sama wysokość opłat to jednak nie wszystko. Zresztą w przypadku wynajmu długoterminowego nie jest ona związana wyłącznie z aktualną wartością danego modelu. Wpływ na nią ma wiele czynników, dzięki czemu Klient sam może mieć wpływ na ostateczną, wpłacaną ratę.

Kiedy najtaniej, kiedy najdrożej?

W praktyce każdy samochód (nawet w obrębie tego samego modelu), może mieć różną cenę wynajmu. Najtańsze pozostają typowe, dobrze wszystkim znane marki użytkowe, mieszczące się najczęściej w segmencie B. Charakteryzują się one małą awaryjnością, przez co ich wartość spada bardzo powoli. Intencją strony wypożyczającej, będzie więc jak najdłuższe zarabianie na takim modelu, bez konieczności istotnych zmian w jego cenie.

Rata a przebieg

Bardzo ważnym czynnikiem uwzględnianym przy wynajmie długoterminowym, będzie też szacowany przebieg pojazdu. Obliczany jest on na podstawie jednego roku rozliczeniowego, w ramach którego trzeba będzie się „zmieścić” w określonym limicie kilometrów. Przemyślany dobór limitu do realnych potrzeb przełoży się na istotne oszczędności, np. w porównaniu do leasingu operacyjnego.

Koszty serwisowe

Motoryzacja niejedno ma oblicze. Na rynku można znaleźć zarówno dobre, bezawaryjne modele, jak również samochody, których koszt serwisu będzie stosunkowo wysoki. Dlaczego o tym mówimy? Ponieważ jest to kolejny czynnik, który ma ogromny wpływ na finalny kosz raty wynajmu. Im wyższe koszty serwisowe, tym wyższa rata. Dlatego, wracając do tego, co zaznaczono wcześniej, warto wynajmować modele, które charakteryzują się spokojną, bezawaryjną pracą.

Warunki rynkowe

Na ostateczną wysokość ceny wynajmu, będą miały wpływ również warunki rynkowe. I choć przebieg auta i jego koszty serwisowe mogą oscylować na tym samym poziomie, to na łączny koszt może też wpłynąć aktualna cena rynkowa. Jeśli np. będzie ona spadać bardzo wolno, w interesie podmiotu wynajmującego będzie utrzymanie w miarę wysokiej ceny wynajmu. Krok ten będzie podyktowany chęcią zarobienia na wybranym środku trwałym, z uwzględnieniem późniejszych obniżek stawek. Jeśli samochód będzie tracił swoją wartość powoli, koszt jego wynajmu będzie stosunkowo niższy.

Dlaczego powyższe czynniki traktujemy jako korzyści? Przede wszystkim dlatego, że dają one możliwość skorzystania z naprawdę opłacalnej oferty. Zwykle jej rentowność oblicza się na podstawie alegorycznych kosztów związanych z leasingiem, bądź zakupem nowego auta. W najbardziej korzystnych opcjach cena ta może być nawet dwukrotnie niższa, aniżeli w przypadku leasingu operacyjnego.

Zajrzyj do nas!

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą wynajmu długoterminowego, koniecznie zajrzyj na stronę https://mirent.pl/wynajem-dlugoterminowy. Znajdziesz tam szczegółowe informacje na temat każdego z przedstawionych pojazdów, a także ewentualnych cen wynajmu.

Poprzedni artykułOpakowania reklamowe – mnóstwo możliwości na reklamę
Następny artykułCzym jest dziedzictwo ustawowe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj