Najnowocześniejsze metody przeszczepu włosów w Turcji

Włosy zawsze były czynnikiem wyglądu zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, wpływając na ich poczucie własnej wartości w zależności od tego, czy mają grube, czy cienkie włosy. Dlatego wypadanie włosów może powodować zarówno utratę pewności siebie, jak i inne problemy psychologiczne. Uleczalną formą wypadania włosów jest łysienie androgenowe. W ciągu ostatniej dekady, dzięki postępowi technicznemu i technologicznemu narzędzi mikrochirurgicznych, możliwe są przeszczepy włosów o naturalnym wyglądzie.

Co to jest przeszczep włosów?

Przeszczep włosów to bezbolesny zabieg chirurgiczny, w którym pobiera się mieszki włosowe z tyłu i boków głowy, zwanymi „miejscem dawczym” i przeszczepia się do miejsc pozbawionych włosów, zwanych „miejscem biorczym”.

Jak przebiega przeszczep włosów?

Zasady stosowane w transplantacji włosów są następujące:

  • Pobieranie mieszków włosowych
  • Otwarcie kanałów
  • Przeszczepianie mieszków włosowych

Jakie są rodzaje przeszczepów włosów w Turcji?

W transplantacji włosów w Turcji stosuje się więcej niż jedną technikę. Szczegółowe informacje o tych metodach znajdują się poniżej:

Czym jest technika przeszczepu włosów FUE?

Przeszczep włosów przeszedł długą drogę, ale dopiero w połowie lat 90. rozpoczął przybierać formę podobną do współczesnych technik transplantacji włosów. Przeszczep włosów w Turcji zaczął być wówczas wykonywany technikami, które są dziś praktykowane na całym świecie. Przeszczepy włosów wykonywane metodą FUT w latach dziewięćdziesiątych zostały wyparte przez metodę FUE. Do dziś zabieg przeszczepu włosów metodą FUE jest powszechnie stosowany na całym świecie i uważany za najskuteczniejszą metodę walki z łysieniem.

Wyjątkową i najczęściej stosowaną procedurą w transplantacji włosów jest technika FUE.

W przeszczepie włosów metodą FUE podczas ekstrakcji mieszków włosowych nie wykonuje się wycinania paska skóry głowy i nie zakłada się szwów. Grafty pobierane są pojedynczo z obszaru dawczego, za pomocą specjalnego narzędzia i umieszcza w miejscach biorczych.

Główną zaletą stosowania techniki transplantacji włosów FUE jest to, że nie pozostawia ona blizn, a czas rekonwalescencji jest zdecydowanie krótszy niż w metody przeszczepu włosów FUT. W wyniku rozwoju technologii i zdobytym doświadczeniu lekarzy i techników medycznych w przeszczepie włosów metodą FUE wzrosła również efektywność i bezpieczeństwo.

Zabieg trwa od 4 do 8 godzin. Podczas jednej sesji można przeszczepić aż do 5000 graftów w zależności od możliwości dawczych.

Czym jest technika przeszczepu włosów DHI?

Mieszki włosowe w przeszczepie włosów metodą DHI są przeszczepiane w tym samym czasie co otwieranie kanalików, więc pozostają poza ciałem przez krótki czas. Pozwala na większą kontrolę odpowiedniego kąta i kierunku wzrostu włosów.

Zabieg ten wykonuje się specjalnym implantatorem zwanym piórem Choi. Jest to metoda, która nie tworzy blizn, a czas rekonwalescencji jest krótszy niż przy metodzie przeszczepu włosów FUE.

Podczas przeszczepu włosów metodą DHI, nie ma potrzeby golenia całej głowy, jedynie obszar dawczy, czyli tył i boki skóry głowy.

Przeszczep włosów DHI wymaga większego doświadczenia i precyzji od osoby wykonującej zabieg niż inne metody.

Oczekiwania pooperacyjne

Dzień po zabiegu:

Włosy pacjenta są delikatnie umyte przez specjalistów przeszczepu włosów (proces mycia powinien być wykonywany przez pacjenta codziennie od 7 do 10 dni).

Dzień od 3 do 4:

Pojawia się łagodne zaczerwienienie. Widoczne stają się obrzęki na czole, wokół oczu i na górnym policzku. Obrzęk nie ma żadnego wpływu na zdrowie, to tylko wygląd wizualny.

Dzień od 7 do 10:

Strupki po nakłuciach powoli znikają. Włosy można zacząć delikatnie myć zwykłym szamponem.

Tydzień 2 do 4:

Włosy zaczną stopniowo wypadać.

Miesiąc 1 do 3:

Włosy przygotowują się do wzrostu. 

Miesiąc 3:

Włosy zaczynają rosnąć.

Miesiąc 6 do 9:

Wzrost przeszczepionych włosów jest bardziej zauważalny.

Miesiąc 12:

Pojawia się pełny efekt wzrostu przeszczepionych włosów.

Turcja jest jednym z krajów, które oferują najbardziej przystępne ceny przeszczepu włosów. W porównaniu do krajów Europy, Turcja ma przewagę cenową około 70%.

Kolejną zaletą przeszczepu włosów w Turcji jest oferowanie niedrogich, łatwych i wysokiej jakości opcji turystyki zdrowotnej. Dzięki pakietom all-inclusive jednego z największych i najlepszych pośredników w Europie Meditravel jesteś chroniony przed ukrytymi lub niespodziewanymi kosztami.

Poprzedni artykuł8 cech i zalet Digital Signage
Następny artykułJak skutecznie motywować swój zespół – wskazówki dla managerów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj