Zlewy granitowe w różnych kształtach. Jak dopasować do swojej kuchni?

Zlewy granitowe są obecnie popularnym wyborem. Możemy wyróżnić wiele ich rodzajów, wymieniając choćby kształty czy ilość komór. Które z nich będą jednak najlepsze do konkretnych pomieszczeń? Jak sprawić, aby zlew kuchenny był ważnym, ale też eleganckim elementem wyposażenia kuchennego? Podpowiadamy!

Zlew granitowy. Najlepsze rozwiązanie dla twojego zdrowia

Na początek warto zauważyć, że zlewy kuchenne pełnią wiele ważnych funkcji. Są niezbędne do utrzymania higieny i czystości w kuchni, ale też służą do przygotowywania posiłków i napojów. Są konieczne między innymi do tego, aby umyć produkty spożywcze. Dlatego też kwestia zdrowia podczas ich używania zawsze powinna stać na pierwszym miejscu.

Na tę potrzebę odpowiadają właśnie zlewozmywaki kuchenne wykonane z granitu. Są akcesoriami, które mają bardzo twardą, odporną na wszelkie uszkodzenia powierzchnię. Ich ogromną zaletą jest to, że nie zarysowują się ani nie zatrzymują na sobie osadów czy zabrudzeń. W ten sposób utrudniają bakteriom rozwój na powierzchni zlewu (komory albo ociekacza), co przekłada się na większą higienę i większe bezpieczeństwo w kuchni. Są też bardzo łatwe do utrzymania w czystości i długo zachowują swój pierwotny wygląd, co nie jest bez znaczenia w przypadku takiej inwestycji.

Zlewozmywak granitowy w wymarzonym przez ciebie kolorze

Zacznijmy od kwestii estetycznych, które są bardzo ważne, kiedy chcemy przygotować kuchnię tak, jak sobie wymarzyliśmy. Jej wygląd i kolorystyka powinny być jak najbardziej spójne, aby przebywanie w pomieszczeniu dosłownie sprawiało nam przyjemność. Dlatego też zlewozmywak, podobnie jak i inne elementy wyposażenia, powinniśmy dopasować do całego designu.

Na szczęście zlewozmywaki granitowe mają wiele odcieni, pozwalających na ich łatwe dopasowanie do całej stylizacji. Możesz wybierać pomiędzy białymi, beżowymi, piaskowymi, brązowymi, szarymi lub czarnymi zlewami kuchennymi. Każdy z nich cechuje się pięknym odcieniem, a niektóre lekko metalicznym wyglądem, co jest gwarancją idealnej stylizacji w każdej kuchni.

Zlew jedno- albo dwukomorowy

Bardzo ważną kwestią dla wielu osób jest ilość komór, jakie znajdują się w zlewozmywaku. W przypadku małych pomieszczeń kuchennych lepiej postawić na zlew jednokomorowy, który nie zajmie zbyt wiele miejsca i pozwoli z łatwością umieścić na blacie kolejne akcesoria. Warto przy tym zastanowić się także nad innymi kwestiami jak szerokość rantu, wielkość ociekacza czy jego design. Czasem wśród jednokomorowych zlewów znacznie bardziej funkcjonalne będą modele okrągłe, z małym rantem, albo narażone z dwoma ociekaczami, niż klasyczne zlewy kwadratowe.

Z kolei do dużych kuchni stanowczo polecamy zlewozmywaki dwukomorowe. Jeśli tylko istnieje możliwość zainstalowania jednego z nich, warto go do siebie wybrać. Umożliwia jednoczesne przygotowywanie kilku potraw albo wygodniejsze selekcjonowanie naczyń do mycia (a także samo ich mycie). Naszym zdaniem warto przy tym od razu przemyśleć, gdzie znajdzie się bateria. Wiele modeli posiada ciekawe rozwiązania jak choćby wydzielone miejsce z niewielkim ociekaczem na baterię w postaci dłuższej albo krótszej listwy. Warto przemyśleć, które z tych dwóch rozwiązań będzie bardzo funkcjonalne.

Fot. materiały prasowe

Poprzedni artykułNajlepsze programy do prowadzenia social mediów
Następny artykułDziecięce spodnie narciarskie – jakie wybrać i na co zwrócić uwagę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj