Zalety druku sublimacyjnego

Coraz popularniejszą w ostatnich latach metodą druku jest druk sublimacyjny. Dzięki niemu możemy bardzo szybko – i prosto – ozdobić dowolne przedmioty wybranym przez siebie napisem lub grafiką. Dziś wyjaśnimy, czym dokładnie jest druk sublimacyjny, a także wymieniamy jego najważniejsze zalety.

Czym jest druk sublimacyjny?

Postęp technologiczny sprawił, że obecnie możemy korzystać z rozwiązań, o których dawniej mogliśmy jedynie pomarzyć. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nikt by nie pomyślał, że może istnieć coś takiego jak druk sublimacyjny. Można śmiało powiedzieć, że obecne czasy, na każdym kroku, zachęcają nas do podkreślania swojego indywidualizmu. Wszyscy lubią otaczać się oryginalnymi przedmiotami. Spersonalizowane przedmioty codziennego użytku pozwalają lepiej oswoić się ze swoim środowiskiem. Chodzi tu nie tylko o elementy garderoby, ale również kubki oraz podkładki pod mysz. Tego typu gadżety sprawdzą się też świetnie jako prezenty dla przyjaciół i rodziny. 

Spersonalizowane przedmioty

Spersonalizowane przedmioty są strzałem w dziesiątkę, jeśli należy się do osób, które mają trudności z wymyśleniem, co podarować bliskiej osobie na urodziny. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że omawiana technologia daje możliwość samodzielnego zaprojektowania wzoru. Żeby zaprojektować własny wzór potrzebujesz komputera i dowolnego programu graficznego. Za całą resztę odpowiedzialni są specjaliści od druku sublimacyjnego. W przedsiębiorstwach budujących swój wizerunek za pomocą spójnej komunikacji wizualnej, też chętnie używa się techniki sublimacyjnej.

Zdarza się, że uczestnikom konferencji oraz imprez wręcza się drobne przedmioty z określonym nadrukiem. Jest to bardzo miły gest, który pozwoli zapamiętać pozytywnie całe wydarzenie. Pierwszy etap to wydrukowanie tekstu lub ilustracji, która ma się znaleźć na powierzchni danego przedmiotu. Wykorzystuje się w tym celu specjalne tusze na tak zwanym transferowym papierze. Bardzo ważne jest, żeby właściwie przygotować obraz, który mamy wydrukować. Dotyczy to zwłaszcza grafiki rastrowej, która składa się z pikseli. Trzeba zwrócić uwagę na rozdzielczość ilustracji. Przyczyną znacznego spadku rozdzielczości może być zbyt intensywne skalowanie obrazu.

Poprzedni artykułCzym jest marketing internetowy i jakie są jego rodzaje?
Następny artykułJak można cieszyć się stylem i wygodą w nowoczesnych strojach medycznych?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj