Zakupy w centrach handlowych? Tylko zgodnie z zasadami

Przeciągający się lockdown odbił się mocno na kondycji krajowej gospodarki. Wiele podmiotów z różnych branż znajdowało się na granicy bankructwa lub mierzyło się z koniecznością wprowadzania nadzwyczajnych rozwiązań, aby utrzymać się na rynku. Dotyczy to między innymi branży usługowo-handlowej, która mocno ucierpiała w wyniku ograniczeń w funkcjonowaniu sklepów oraz zamknięcia galerii handlowych.

Nowe możliwości przyjmowane z ogromną ulgą

Pandemia miała ogromny wpływ na codzienne życie wszystkich. Ze względu na ograniczenia w funkcjonowaniu placówek handlowo-usługowych, branża ta bardzo mocno ucierpiała. Wiele firm było zmuszonych znacznie ograniczyć swoją działalność i obniżyć koszty prowadzenia przedsiębiorstwa. Ucierpieli na tym również pracownicy, którzy nie mogli wykonywać swoich zawodowych obowiązków ze względu na zamknięte placówki sprzedażowe. Mimo iż centra handlowe są od jakiegoś czasu ponownie otwarte, to wiele polskich firm z tego sektora nadal nie stanęło w stu procentach na nogi.

Dużym problemem dla wielu przedsiębiorców okazały się wysokie koszty związane nie tylko z koniecznością opłacania pracowników, którzy nie mogli wykonywać swojej pracy, ale także z opłatami za najem powierzchni użytkowej. Ceny za lokale sprzedażowe w centrach handlowych często są bardzo wysokie. Szczególnie w przypadku nowoczesnych i popularnych miejsc oraz dobrej lokalizacji butiku. Galerie oczekiwały od najemców czynszu, mimo iż były one zamknięte i firmy nie mogły sprzedawać swoich produktów, mocno przyczyniła się do spadku rentowności przedsiębiorstw usługowych i handlowych.

Po długim czasie oczekiwania pod uwagę wzięte zostały prośby polskich firm z sektora handlowo-usługowego. Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług apelował do rządu, aby ten w nowelizacji ustawy covidowej wziął pod uwagę tę kwestię. Na szczęście prośby te zostały wysłuchane i wynajmujący lokale sprzedażowo-usługowe w centrach handlowych zostali zwolnieni z części opłat za okres, w którym nie mogli korzystać z powierzchni.

Bezpieczeństwo klientów i pracowników na pierwszym miejscu

W chwili obecnej centra handlowe pozostają otwarte i klienci mogą korzystać z oferty każdego punktu usługowego lub sprzedażowego. Konieczne jest jednak przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, które zalecane są przez Ministerstwo Zdrowia oraz Główny Inspektorat Sanitarny. Dodatkowe środki ostrożności mają przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa oraz komfortu osób, które robią zakupy w centrach handlowych oraz pracowników sklepów i innych lokali usługowych.

Wybierając się na zakupy do sklepu wolnostojącego lub do centrum handlowego, koniecznie należy pamiętać o zabraniu maseczki. Przy wejściu do butików znajdują się środki do dezynfekcji rąk, z których należy korzystać. We wnętrzach sklepów dodatkowo obowiązuje limit osób, które jednocześnie mogą przebywać w lokalu. Należy pamiętać, aby nawet przy przestrzeganiu tych limitów zachowywać odstępy od innych klientów oraz sprzedających, aby nie narażać ich oraz swojego życia i zdrowia. Wypełniając wszystkie zalecenia można dbać o siebie oraz innych i robić w pełni bezpieczne zakupy w centrach handlowych, a także w sklepach wolnostojących.

Poprzedni artykułRosnąca popularność automatów sprzedających
Następny artykułZwrot prowizji bankowej – jakie warunki musisz spełnić, aby go otrzymać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj