Zacznij sprzedaż online w ramach Allegro

sprzedaz online- pakiet powitalny

Rynek e-commerce w Polsce prawdziwie „wystrzelił” w ostatnim czasie i nadal się rozwija. Jego wartość wzrasta z roku na rok, dlatego rozpoczęcie sprzedaży online może być świetną decyzją biznesową. Jeśli chcesz zminimalizować ryzyko i ułatwić sobie start w e-commerce, najlepiej postawić na współpracę z największym marketplace w Polsce. Jak rozpocząć sprzedaż z allegro? Dlaczego warto? Sprawdź!

Sprzedaż z Allegro – dlaczego warto?

Allegro to najbardziej rozpoznawalna platforma zakupowa w Polsce zapewniająca ogromny zasięg i wiele udogodnień zarówno dla kupujących, jak i dla sprzedających. Stanowi cenioną markę, która jest darzona ogromnym zaufaniem. Nic więc dziwnego, że korzysta z niej ponad 20 mln użytkowników – jest to wynik, z którym nie może się równać żadna inne platforma w kraju. To także największy i najbardziej różnorodny sklep internetowy, w którym można kupić i sprzedać w zasadzie wszystko.

Tylko dzięki swoim rozmiarom Allegro zapewnia bardzo szeroki zasięg i ogromne możliwości rozwoju. Zakładając własny sklep internetowy, musisz sporo zainwestować na początek i walczyć o każdego klienta. Pierwsza transakcja może zostać sfinalizowana nawet po wielu miesiącach pracy. Dzięki Allegro można rozpocząć sprzedaż online bez dużych inwestycji i już od pierwszego dnia zdobywać klientów. Nowi sprzedawcy mają m.in. możliwość skorzystania ze zniżki na prowizję i darmowych wyróżnień ofert, co pozwala bardzo szybko odnotować zyski. Start na platformie jest natomiast bardzo łatwy.

Sprzedaż online na Allegro – jak zacząć?

Sprzedaż online przez Allegro jest bardzo prosta, a założenie własnego sklepu na platformie trwa zaledwie kilka minut. W pierwszej kolejności należy utworzyć Konto Firma. Jest ono przeznaczone dla przedsiębiorców i zapewnia dostęp do szeregu funkcjonalności umożliwiających prowadzenie sprzedaży. Założenie konta firmowego sprowadza się do kilku prostych kroków. Należy:

 1. odnaleźć opcję rejestracji w serwisie, wybrać Konto Firma i wypełnić krótki formularz, podając swoje dane osobowe, kontaktowe i dane firmy;
 2. aktywować konto poprzez wykonanie przelewu na kwotę 1,01 zł na wskazane konto (pieniądze są zwracane po zakończeniu całej procedury);
 3. przesłać dodatkowe dokumenty firmowe (wymagane jedynie w niektórych przypadkach).

Po aktywowaniu konta można od razu zacząć sprzedawać!

Jak sprzedawać online –wystawianie pierwszej oferty na Allegro

Wystawianie ofert na Allegro to bardzo intuicyjny proces. Towary można dodawać do asortymentu pojedynczo (za pośrednictwem formularza) lub hurtowo (z pliku CSV lub poprzez API Allegro). Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nowy sprzedawca rozpoczął swoją działalność na portalu od zaledwie jednej oferty. Aby dodać ją do swojego sklepu, należy:

 • wybrać opcję „Wystaw przez formularz” na swoim profilu i podać jego nazwę lub kod; jeśli produkt znajduje się w bazie, kategoria i wiele parametrów zostaną uzupełnione automatycznie;
 • uzupełnić pozostałe parametry, stworzyć opis, dodać zdjęcia i ewentualne załączniki, pamiętając o wytycznych i wymogach Allegro;
 • wybrać format sprzedaży (licytacja, kup teraz lub format mieszany), ustalić cenę i wskazać na liczbę dostępnych sztuk towaru;
 • wybrać cennik dostawy i opcje płatności, uzupełnić czas wysyłki;
 • ustalić termin publikacji oferty;
 • skorzystać z dodatkowych opcji promowania – np. Wyróżnień.

Wyróżnienia i inne formy promowania ofert to bardzo skuteczny sposób na wzbudzenie zainteresowania i zdobycie klientów. Jest to opcja dodatkowa – płatna według cennika. Osoby rozpoczynające sprzedaż z Allegro mogą jednak skorzystać  z darmowych Wyróżnień oraz innych udogodnień!

Pakiet Powitalny dla nowych sprzedawców Allegro

Allegro to ogromne możliwości, ale też spora konkurencja. Wielu sprzedawców działa na platformie od lat, ma zbudowaną renomę i bazę klientów. Jak przebić się do świadomości konsumenta w tak konkurencyjnym środowisku? Umożliwia to między innymi Pakiet Powitalny dostępny dla wszystkich nowych sprzedawców. Po jego aktywacji można korzystać z:

 • zniżek na prowizję od sprzedaży sięgających nawet 100%,
 • 100 darmowych Wyróżnień ofert,
 • dostępu do Abonamentu Profesjonalnego, który pozwala analizować dane dotyczące sprzedaży cen i trendów nie tylko w obrębie własnego sklepu, ale również całego Allegro.

Pakiet Powitalny to sposób na wyrównywanie szans i ułatwienie nowym sprzedawcom zawarcia pierwszych transakcji. To między innymi dzięki temu prowadząc sprzedaż online na Allegro, możesz zacząć zarabiać niemal od razu!

Poprzedni artykułBoho remonty mieszkań – stare kąty w nowym stylu
Następny artykułZebra Technologies wspiera pracowników pierwszej linii za pomocą komputerów mobilnych nowej generacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj