Wypożyczalnia samochodów w Warszawie – jak wybrać odpowiednią?

Wypożyczalnie samochodów w Warszawie – jak wybrać odpowiednią?

Wynajem samochodów staje się coraz powszechniejszą usługą. Chcąc z tego skorzystać, warto wiedzieć czym się kierować, by wybrać najlepszą wypożyczalnię aut. Limit kilometrów, godziny otwarcia, stan floty, punkt odbioru, cena – na czym się skupić wybierając firmę odpowiedzialną za wynajem pojazdów w Warszawie?

Wypożyczalnia samochodów w Warszawie a lokalizacja

Lokalizacja jest bardzo istotna przy wyborze właściwej wypożyczalni. Najlepiej, by znajdowała się ona w centrum lub w ważnych dla mieszkańców punktach, np. przy lotniskach. Wypożyczalnia samochodów w Warszawie Mega Tanio ma w stolicy kilka oddziałów, m.in. przy Alejach Jerozolimskich, na Okęciu i lotnisku w Modlinie. Dzięki temu, skorzystać z niej mogą turyści, a także osoby przybywające do Warszawy w celach służbowych. Istnieje także możliwość dostarczenia samochodu do wybranego punktu, jednak nie wszystkie wypożyczalnie udostępniają taką opcję.

Stan floty wypożyczalni samochodów

Nie bez znaczenia jest stan samochodów, jakie są wypożyczane przez daną firmę. Należy więc zapoznać się z ofertą wypożyczalni aut w Warszawie i sprawdzić, jakie zasady w niej panują. Większość firm, które wynajmują pojazdy, regularnie serwisuje auta. Zazwyczaj są to samochody kilkuletnie. Warto jednak uważnie im się przyjrzeć i sprawdzić, czy faktycznie są sprawne, zanim jeszcze zdecydujemy się na wynajem. Istotny jest także duży wybór samochodów. Dobrze by było, gdyby dana wypożyczalnia z Warszawy oferowała auta różnych klas. Najczęściej wypożyczane są pojazdy miejskie, ale nie brakuje też chętnych na większe samochody, np. typu SUV.

Limit kilometrów w wynajmowanych samochodach

Wybierając wypożyczalnię należy też sprawdzić, czy istnieje w niej limit dotyczący kilometrów. Oznacza to, że samochód może pokonać jedynie wyznaczoną odgórnie odległość. Nie jest to oczywiście komfortowe dla kierowców, nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć. Warto więc dopytać, czy w danej wypożyczalni obowiązuje limit kilometrów. Na szczęście wiele firm już od tego odchodzi i wynajmuje pojazdy np. na godziny czy doby.

Wynajem krótkoterminowy czy długoterminowy?

Istotne jest również to, czy wypożyczalnia samochodów w Warszawie oferuje wynajem jedynie krótkoterminowy czy też długoterminowy. Opcja pierwsza sprawdza się podczas kilkudniowych podróży, natomiast druga to najczęściej wynajem dla firm. Warto sprawdzić, czy w danej firmie jest więc taki wynajem, jaki faktycznie nas interesuje.

Cena, godziny otwarcia – co jest istotne w wyborze wypożyczalni aut?

Dla wielu osób głównym wyznacznikiem jest niska cena wynajmu. Warto wiedzieć, że z reguły im dłuższy wynajem, tym korzystniejsza cena. Wypożyczalnie samochodów często oferują niższe stawki osobom, które są zainteresowane wynajmem długoterminowym. Ważne są również godziny otwarcia wypożyczalni. Wiele z nich oferuje obecnie wynajem całodobowy, dzięki czemu skorzystać z takiej opcji mogą nawet osoby, które późno w nocy docierają do Warszawy i potrzebują samochodu.

Poprzedni artykułDiabeł ubiera się u Prady. Jak złowić odzieżowe okazje cenowe?
Następny artykułMiejsce idealne na imprezę firmową

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj