Wyposażenie magazynu – podstawowy sprzęt

Magazynowanie oraz załadowywanie i transportowanie towarów wymaga dobrego zaplecza logistycznego oraz fachowego zarządzania zasobami, czasem oraz kadrą pracowniczą. Nie można jednak pominąć absolutnie podstawowych narzędzi, czyli sprzętu oraz wyposażenia w magazynie.

Regały magazynowe

Trudno wyobrazić sobie halę magazynową bez regałów magazynowych czy wózków widłowych. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów regałów magazynowych, które różnią się między sobą przeznaczeniem oraz dodatkowymi funkcjami. Podstawą do kolejnych modyfikacji są regały półkowe. Składuje się na nich różne rodzaje towarów w kartonach pudełkach i kontenerach. Chcąc wykorzystać maksymalnie przestrzeń magazynową, warto wybrać wysokie regały. Innym bardzo często używanym rodzajem są regały paletowe, które umożliwiają magazynowanie produktów o różnej masie i wielkości. Ze względu na to, że towar na tych regałach jest spaletyzowany, pracownik ma dostęp do każdej jednostki z osobna. Kolejną niewątpliwą zaletą jest bardzo prosta kontrola stanów magazynowych. Kolejny typ regałów magazynowych to regały przepływowe, które stosowane są najczęściej w branży spożywczej oraz kosmetycznej. Są one przeznaczone do składowania towarów na paletach. Produkty są ułożone według terminu ważności oraz rodzaju, a dostęp do każdego pakunku jest bezproblemowa. Regały przepływowe są oparte na systemie łóz rolkowych, które są wbudowane w standardową konstrukcję regału. Więcej na temat regałów magazynowych można dowiedzieć się ze strony https://wdx.pl/regaly-magazynowe/.

Wózki widłowe

Wózki widłowe pomagają w sprawnym i szybkim transportowaniu towarów, a także załadunku i rozładunku dostawy. Jednym z popularniejszych rodzajów wózków są wózki paletowe, które dzielą się na wózki ręczne oraz elektryczne. W zależności od potrzeb można wybrać sprzęt ze względu na jego udźwig oraz długość i szerokość wideł. Warto zainteresować się wózkami widłowymi firmy Crown, która w swojej ofercie posiada szeroki wybór sprzętu. Oprócz omawianych tak zwanych paleciaków, Crown proponuje swoim klientom nowoczesne wózki do kompletacji zamówień. Charakteryzują się wysokim poziomem ergonomiczności, sprawdzają się jako pomoc w optymalizacji pracy na wszystkich poziomach transportu. Wybór odpowiedniego wózka jest uzależniony od masy oraz rozmiarów produktu, a także sposobu przechowywania towaru.

Przechowywanie oraz transport towaru w obrębie magazynu to pierwszy etap całego procesu logistycznego. Warto maksymalnie go usprawnić stosując odpowiednie wyposażenie dopasowane do konkretnych potrzeb oraz nowoczesny sprzęt.

Poprzedni artykułJak wybrać odpowiedniego prawnika?
Następny artykułKancelaria prawna udzieli porady, a w czasie postępowania sądowego zapewni spokój i poczucie bezpieczeństwa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj