Wynajem żurawi wieżowych: jak wynająć żuraw do firmy?

Wynajem żurawi wieżowych: jak wynająć żuraw do firmy?

Wynajem krótko- i długoterminowy stanowi obecnie jedną z bardziej opłacalnych opcji wyposażenia firmy budowlanej lub działającej w sektorze przemysłowym w funkcjonalne oraz nowoczesne żurawie wieżowe. Na co zwrócić uwagę, aby wynajem żurawi wieżowych do firmy przebiegł w sprawny i bezproblemowy sposób?

Określ swoje potrzeby

Przedsiębiorstwa wynajmujące wszelkiego rodzaju dźwignice zwykle dysponują bogatą ofertą żurawi różniących się budową, typem i parametrami. Jedynie precyzyjne określenie własnych potrzeb pozwoli wynająć żuraw spełniający wszelkie pokładane w nim oczekiwania. Na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru?

Istnieje kilka klasyfikacji maszyn tego typu, co mniej zorientowanym przedsiębiorcom zdecydowanie utrudnia wynajem żurawi wieżowych. Jedną z istotniejszych klasyfikacji jest miejsce zainstalowania mechanizmu obrotowego żurawia. Poza tym należy również zwrócić uwagę na typ montażu żurawia, rodzaj jego podstawy i typ wysięgnika.

Rodzaje żurawi wieżowych

Ze względu na miejsce zainstalowania mechanizmu obrotowego wyróżnia się żurawie dolnoobrotowe, które mechanizm obrotowy posiadają na dole maszyny i obracają całą wieżą wraz z wysięgnikiem. Innym rodzajem są żurawie wieżowe górnoobrotowe z zainstalowanym mechanizmem obrotowym na górze, który obraca wyłącznie wysięgnikiem żurawia.

Na podstawie rodzaju podstawy wyróżnia się żurawie wieżowe przejezdne, takie jak: kołowe, szynowe i gąsienicowe oraz żurawie stacjonarne, które są na stałe montowane do fundamentów. Ze względu na typ montażu żurawie wieżowe dzieli się na szybkomontujące, które mogą być instalowane w docelowym miejscu bez konieczności stosowania żurawi pomocniczych, a także żurawie, które wymagają do montażu dodatkowego wsparcia.

Parametry żurawi wieżowych

Wynajem żurawi wieżowych powinien jasno precyzować typ żurawia oraz jego parametry, co łącznie stanowi o użyteczności i sprawnej eksploatacji maszyny w wybranych warunkach środowiskowych. Do podstawowych parametrów żurawi wieżowych, które podawane są przez firmy wynajmujące, zaliczamy:

  • udźwig maksymalny Qmax,
  • maksymalna wysokość podnoszenia HpMax.,
  • maksymalna długość wysięgnika LwMax,
  • udźwig na końcu wysięgnika Qmin.

Na rynku spotkać można zarówno małe żurawie wieżowe przeznaczone do niewielkich prac o udźwigu maksymalnym do 3 ton, jak i potężne dźwignice umożliwiające pracę z obciążeniem do 16 ton. Maksymalna wysokość podnoszenia standardowych żurawi wieżowych oscyluje w granicach od 48 do nawet 70 metrów. Maksymalna długość wysięgnika determinuje odległości, na jakich żuraw może przenosić ładunki i zwykle wynosi ona od 42 do 75 metrów, natomiast udźwig na końcu wysięgnika w przypadku najmniejszych żurawi może wynosić zaledwie 1 tonę, a w przypadku potężniejszych konstrukcji może być to nawet 3,2 tony.

Szukasz sprawdzonej firmy wynajmującej żurawie wieżowe, która kompleksowo zadba o ich transport i montaż oraz demontaż w wybranym przez Ciebie miejscu? Sprawdź ofertę firmy dźwigowej Urbanek.

Poprzedni artykułCzy żaluzje odejdą do lamusa?
Następny artykułCzy bezpiecznie jest zaciągać kredyt gotówkowy przez Internet?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj