Wydruk wielkoformatowy UV – nowe możliwości w świecie reklamy

Innowacje technologiczne to rzecz, którą warto obserwować. W świecie reklamy są one wyjątkowo istotne. Pierwsze banery reklamowe zrewolucjonizowały rozwój lokalnego i światowego rynku usług i handlu. Od tego momentu stale je udoskonalano, dodając świecące neony, zwiększając rozmiar banerów reklamowych, albo drukując je na coraz to bardziej niestandardowych powierzchniach. Kolejnym dużym krokiem w kierunku rozwoju druku wielkoformatowego może okazać się nadruk UV. Drukarnie korzystające z tej technologii otwierają przed nami wiele ciekawych możliwości…

Na czym polega tworzenie banerów UV?

Z pojęciem wielkoformatowego baneru UV można spotkać się już w większości polskich miast, w wykorzystaniu tej technologii przodują drukarnie wielkoformatowe z Poznania. Technologia ta polega na wykorzystaniu płynnej formy polimeru w miejsce tradycyjnego atramentu. Właściwa warstwa kolorystyczna nie schnie, lecz poddawana jest działaniu promieniowania UV. Banery wielkoformatowe stają się swego rodzaju cienką warstwą plastiku – o doskonałym efekcie wizualnym oraz bardzo odporną.

Choć największe zastosowanie technologia drukowania banerów UV (więcej na Eye-design.net.pl) znajduje oczywiście w przemyśle komercyjnym, to trudno nie dostrzec możliwości, jakie otwiera ona przed innymi przedsiębiorstwami. Wszechstronność drukarni wielkoformatowych wykorzystuje się między innymi w wystrojach wnętrz, w środku dużych obiektów użyteczności publicznej, jak biura czy galerie handlowe, a także w produkcji. Wydruk UV można z powodzeniem stosować do pokrywania takich powierzchni jak płyty PCV lub płyty wiórowe.

Banery UV – odporne i ekologiczne

Największą zaletą wielkoformatowych banerów UV jest ich odporność na czynniki zewnętrzne. Warstwa utwardzonego polimeru dobrze radzi sobie ze zmiennymi temperaturami oraz z nadmierną wilgotnością. Banery reklamowe zachowują intensywne kolory mimo długotrwałej ekspozycji na działanie promieniowania słonecznego. Dlatego też drukarnie wielkoformatowe polecają tę technologię firmom, które planują wykorzystać baner reklamowy UV w dłuższym czasie. Średnio wydruk wielkoformatowy UV jest trwały do ok. 3 lat. Pokrycie baneru reklamowego dodatkowym laminatem ochronnym może wydłużyć jego żywotność nawet do 10 lat.

Banery UV – odporne i ekologiczne

Fot. Park maszynowy Drukarni wielkoformatowej Eye-Design

Ważnym czynnikiem przy wyborze technologii jest dziś także aspekt ekologiczny. Przy tradycyjnym wydruku atramentowym do środowiska uwalniane jest wiele szkodliwych substancji, np. metali ciężkich. Sam proces drukowania uwalnia niechciane produkty do otoczenia, które mogą być wdychane przez ludzi – dyskwalifikuje to tradycyjne nadruki wielkoformatowe do wykorzystania wewnątrz budynków. W przypadku wydruku UV problem ten nie występuje, dlatego idealnie nadaje się on do biur, galerii handlowych, restauracji i hoteli.

Poprzedni artykułMiejsce idealne na imprezę firmową
Następny artykułNa czym polega umowa franczyzowa?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj