Współpraca z etycznym hakerem – jakie są korzyści?

Jak sprawdzić, czy system zabezpieczeń infrastruktury IT działa odpowiednio? Konieczne są m.in. testy bezpieczeństwa oraz testy penetracyjne, w tym przeprowadzenie ataku kontrolowanego. Pozwolą one odpowiedzieć na pytanie, czy skomplikowane i czasochłonne jest włamanie się do infrastruktury firmy. Cyber Pakiet oferowany przez Orange Polska zawiera m.in. tego rodzaju testy penetracyjne, opracowane również dla małych i średnich firm.

Zagrożenia cybernetyczne a bezpieczeństwo danych

Ataki cybernetyczne stają się coraz częstsze – wraz z rozwojem branży e-commerce zwiększa się ich liczba. Z tego też powodu wiele firm decyduje się na inwestowanie w systemy bezpieczeństwa, a nawet zwiększa budżet na ten cel. Przede wszystkim środki te są przeznaczane na nowoczesne rozwiązania i usługi ochronne – jak oprogramowania i firewalle czy licencje na antywirusy instalowane na urządzeniach pracowników oraz szkolenia i certyfikację czy modernizację zabezpieczeń, a także testy penetracyjne. Małe i średnie firmy częściej inwestują środki w ww. produkty niż zatrudniają pracowników odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

Rola etycznego hakera – kontrolowane testy penetracyjne

By sprawdzić, jak wdrożone zabezpieczenia się sprawują, najlepiej przeprowadzić test penetracyjny. Nieustanna kontrola i ew. identyfikowanie słabych punktów w zabezpieczeniach znacznie obniżą ryzyko i pozwolą sprawdzić poziom bezpieczeństwa systemów IT oraz określić największe zagrożenia.

Etyczne hakowanie – na czym to polega?

Tego rodzaju testy zwykle przeprowadzają tzw. etyczni hakerzy – wykrywają luki w zabezpieczeniach, ale nie mają złych zamiarów. Oni najlepiej ocenią, czy trudno i ile czasu zajmuje włamanie się do firmowej infrastruktury. By mieć pewność, że dane nie zostaną wykorzystane w nieodpowiedni sposób, warto zdecydować się na usługę Cyber Pakiet z oferty Orange Polska, która obejmuje m.in. etyczny haking.

Do wyboru są różne pakiety, w ramach których etyczny haker sprawdzi poziom zabezpieczeń, wskaże luki i słabe punkty, przetestuje najważniejsze obszary infrastruktury i przygotuje raport z rekomendacjami. Regularnie przeprowadzane kontrole pozwolą szybko wykryć błędy bezpieczeństwa w infrastrukturze i skutecznie zapobiec atakom.

Dowiedz się więcej i wejdź na stronę: https://www.orange.pl/poradnik-dla-firm/cyberbezpieczenstwo/etyczny-haker/

Poprzedni artykułIle kosztują naklejki z logo firmy?
Następny artykułPotrzebna Ci jest szybka gotówka?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj