WP największą grupą medialną w polskim Internecie

WP największą grupą medialną w polskim Internecie

Wirtualna Polska wyprzedziła Onet. Zgodnie z najnowszymi wynikami badania Gemius/PBI w kwietniu 2018 roku wszystkie serwisy Grupy WP odwiedziło 20,9 mln realnych użytkowników, którzy spędzili w nich 124 mln godzin, wykonując 2,8 mld odsłon. Średni czas na użytkownika wyniósł aż 5 godzin i 56 minut.

Takimi wynikami miesięcznymi na polskim rynku nie może pochwalić się żadna z internetowych grup medialnych. W porównaniu do kwietnia 2017 roku Grupa WP zyskała ponad 180 tys. realnych użytkowników, podczas gdy Grupa Onet-RAS Polska straciła ponad 470 tys.

Pierwsze miejsce serwisów WP to duże wyróżnienie i dowód zaufania użytkowników. Wyniki badań pokazują, że przyjęta przez nas strategia przynosi efekty. Dlatego nadal będziemy dostarczać Polakom interesujące, unikatowe treści i pozostaniemy partnerem w podejmowaniu codziennych decyzji – mówi Joanna Pawlak, prezes WP Media SA.

Grupa WP jest również liderem średnich wyników dziennych, które stanowią cenne źródło wiedzy przy planowaniu krótkoterminowych kampanii. W kwietniu 2018 roku jej serwisy dziennie odwiedzało prawie 6,4 mln realnych użytkowników. Średni dzienny czas na użytkownika wyniósł 38 min i ponownie jest to najlepszy wynik wśród grup medialnych.

Jesteśmy największą grupą medialną i to nie w jednym, ale aż w pięciu parametrach. Mamy najwięcej użytkowników, odsłon, największy zasięg, także najbardziej angażujemy pod względem czasu i czasu na użytkownika. Za te wyniki, osiągnięte na szalenie konkurencyjnym rynku, chcę bardzo podziękować setkom osób, które każdego dnia pracują dla Wirtualnej Polski. Niewielka różnica między nami, a konkurencja tylko mobilizuje do dalszej pracy – mówi Tomasz Machała, wiceprezes WP Media ds. produktu wydawniczego.

Wirtualna Polska to grupa spółek działających w mediach i e-commerce. Pod względem liczby realnych użytkowników Grupa WP jest także liderem aż 11 kategorii tematycznych w badaniu Gemius/PBI. Są to m.in. Biznes, finanse, prawo; Zdrowie i medycyna; Styl życia i Serwisy kobiecie. Należą do nich m.in. serwisy Money.pl, abcZdrowie.pl i WP Kobieta.

Wirtualna Polska SA

—-
Tagi: wirtualna polska wirtualna polska wiadomości wirtualna polska poczta wirtualna polska pl wirtualna polska wiadomości lokalne wirtualna poczta polska polska wirtualna wirtualna polska sport

Poprzedni artykułKarta Dużej Rodziny jeszcze bardziej atrakcyjna
Następny artykułGwałtownie przybywa firm budowlanych niepłacących bankom i kontrahentom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj