Wodoodporność produktów pokrytych teflonem

Produkty teflonowe są wodoodporne, ale nie powinny znajdować się w wodzie przez długi czas. Produkty pokryte teflonem zyskują cechy wodoodporne! Jednakże czy to pozwala na długie moczenie ich wodzie?

Zarówno tkanina z włókna szklanego pokryta teflonem, jak i teflonowa taśma klejąca są wodoodporne. Jednak czy możliwe jest moczenie produktu teflonowego w wodzie przez długi czas?

Z przeprowadzanych testów i doświadczeń wynika, że podczas korzystania z produktów teflonowych należy brać pod uwagę fakt, że tego rodzaju produkty nie nadają się do długotrwałego zanurzenia w wodzie. W przeciwnym razie ich żywotność zostaje znacznie zmniejszona.

Pas PTFE to tkanina z włókna szklanego pokryta teflonem, a mówiąc fachowo jest “impregnowana” emulsją teflonową. Tkanina z włókna szklanego zostanie zmiękczona pod wpływem działania wody, a jej wytrzymałość zostanie osłabiona. Podobnie jest w przypadku produktu, jakim jest teflonowa taśma siatkowa, ponieważ  wykonana jest z siatki z włókna szklanego zaimpregnowanego emulsją teflonową, a następnie wysuszonego. Z kolei w przypadku taśmy teflonowej – silikonowy klej wrażliwy na nacisk znajdujący się na tylnej stronie taśmy teflonowej, w przypadku kontaktu z wodą zostaje również osłabiony. Klej silikonowy wrażliwy na nacisk zawiera rozpuszczalnik organiczny (toluen), który wpływa na lepkość kleju, a tym samym ostatecznie ma kluczowy wpływ na jakość taśmy teflonowej. 

Reasumując produkty pokryte teflonem, w tym pasy PTFE są wodoodporne. Jednak ich zbyt długie przybywanie w środowisku wodnym może wpłynąć negatywnie na ich trwałość. Należy o tym pamiętać jeśli chcesz, żeby twoje produkty teflonowe zachowały długotrwale najwyższą jakość.

Przed wyborem produktów teflonowych należy dokonać gruntownej konsultacji z producentem, dokładnie zrozumieć przyszłe środowisko użytkowania, i odpowiednio zaplanować cykl wymiany produktu teflonowego, jeśli jest narażony na częste działanie wody.

Jeśli szukasz profesjonalnego doradztwa w zakresie doboru materiałów z PTFE, warto skonsultować się z doświadczonym producentem, który dostarczy Ci materiały.  Warto porozmawiać z ekspertem EDER PTFE SOLUTIONS.

Poprzedni artykułWłasny sklep czy Allegro? Gdzie warto prowadzić sprzedaż online?
Następny artykułGiełda długów z tytułu najmu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj