Wiata samochodowa tańszą alternatywą garażu

Chcemy wybudować garaż, ale trochę martwią nas koszty tej inwestycji? Przeliczyliśmy sobie wszystko i już sami nie wiemy, czy to dobry pomysł? Zdajemy sobie też sprawę, że zajmie to sporo czasu? Nie musimy rezygnować z tego pomysłu, lecz zamiast tradycyjnie stawiać garaż, zdecydujmy się lepiej na wiatę samochodową. Dlaczego warto?

Trwałość na lata

Wiaty garażowe zapewniają przede wszystkim duża trwałość, bo przeznaczone do złożenia wiaty drewno klejone, jest znacznie bardziej odporne od drewna litego czy innych surowców zwyczajowo stosowanych do budowy garażu w stylu tradycyjnym. Żeby jednak tak było, zwracajmy uwagę, czy jest to potwierdzone certyfikatami. Jak tak, mamy pewność, że z wiaty garażowej będziemy korzystać długimi latami, bez obaw o to, że jej konstrukcja “podupada na zdrowiu”.

Wystarczy regularnie, co pewien czas, zabezpieczyć je za pomocą specjalnych środków ochronnych. Drewno, z którego wykonana jest wiata, wykazuje dużą wytrzymałość oraz odporność na warunki atmosferyczne, niezależnie, czy mówimy o deszczu, śniegu czy gradzie.

Szybkość złożenia – wystarczy jeden dzień!

Wielką zaletą wiat garażowych jest również to, że bardzo szybko się je stawia. Do tego zadania wystarczą praktycznie dwie osoby, które już w jeden dzień zmontują całą konstrukcję. To łatwe, bo do złożenia wiat przeznaczono specjalnie zaprojektowane moduły. Możemy też zawsze ją rozbudować o kolejne elementy.

Kluczowy czynnik – koszty

Bardzo ważnym kryterium wyboru jest też oczywiście cena. Koszt zakupu i budowy wiaty garażowej jest o wiele niższy w porównaniu do garaży tradycyjnych. Wystarczy sobie uświadomić, co należy kupić, gdy stawiamy wiatę, a co jak decydujemy się na standardowy garaż. W tym pierwszym przypadku niezbędne jest drewno i kilka dodatków, jak okucia montażowe, deska na dach czy gont bitumiczny. W drugim – o wiele więcej, co znacznie podraża koszt inwestycji.

Nie tylko garaż

Wiata garażowa to głównie miejsce przechowywania samochodu, ale nie tylko, bo jej możliwości zastosowania są o wiele większe. Może służyć jako drewutnia, czyli miejsce, w którym składuje się drewno. Będzie tu doskonale zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi, zwłaszcza opadami. Można tu też trzymać większe i mniejsze narzędzia.

Jak widzimy, wiata samochodowa to doskonała, o wiele tańsza alternatywa niż tradycyjny garaż. Pomyślmy więc o tej inwestycji!

Poprzedni artykułTaśmy Scapa – nowoczesne taśmy ostrzegawcze i oznaczeniowe
Następny artykułNa czym polega rebranding i kiedy warto go przeprowadzić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj