Terminal płatniczy. Dlaczego warto płacić bez gotówki?

Terminal płatniczy pozwala na przeprowadzanie szybkich i bezpiecznych transakcji. Jest też nieocenionym urządzeniem płatniczym w czasie pandemii. Dlaczego warto korzystać z terminali płatniczych?

Transakcje bezgotówkowe są przede wszystkim wygodne i komfortowe – nie tylko dla klientów, ale również przedsiębiorców. Jakie są zalety transakcji bezgotówkowych i dlaczego warto z nich korzystać?

Terminal płatniczy – szybkość i wygoda płatności bezgotówkowych!

Jak przyznają w licznych ankietach i badaniach konsumenci, płatności bezgotówkowe są szybkie i wygodne. Płacąc kartą płatniczą lub np. telefonem komórkowym wystarczy zbliżyć kartę do terminala, często nawet nie podając kodu PIN. W przypadku płatności gotówką musimy odliczyć odpowiednią kwotę, poczekać na jej ponowne przeliczenie przez kasjera, a następnie na wydanie reszty. To sprawia, że obsługa jest mniej sprawna, wydłużają się też kolejki, a klienci tracą czas.

Transakcje bezgotówkowe są także wygodne z tego względu, że nie musimy nosić przy sobie portfela wypchanego gotówką i w każdej chwili możemy zrobić nieprzewidziane zakupy. Korzystając z karty płatniczej mamy bowiem dostęp do wszystkich środków zgromadzonych na koncie. Ponadto, nawet gdy zapomnimy portfela – możemy zapłacić za zakupy lub skorzystać z danej usługi płacąc za pomocą telefonu komórkowego!

Płatności bezgotówkowe to przede wszystkim bezpieczeństwo!

Terminal płatniczy daje duże bezpieczeństwo transakcji, ponieważ środki przekazywane są bezpośrednio z konta na konto. Ponadto, płatności kartą płatniczą są bezpieczne także z innego względu. W przypadku zgubienia lub kradzieży karty można ją natychmiast, w każdym momencie zastrzec. Tymczasem zgubienie lub kradzież gotówki niemal zawsze wiąże się z jej utratą. Transakcje bezgotówkowe dają też większe bezpieczeństwo przedsiębiorcom. Dzięki nim nie ma konieczności trzymania gotówki w kasie czy wożenia jej do banku. Ale jest jeszcze inny ważny aspekt.

Płatności bezgotówkowe są dużo bezpieczniejszym niż gotówka sposobem płatności w czasie pandemii. Nie bez powodu rządzący w wielu krajach apelowali o dokonywanie płatności bezgotówkowych w czasie pandemii COVID-19.

Banknoty stanowią bowiem powierzchnię, na której z łatwością mogą gromadzić się groźne dla zdrowia człowieka drobnoustroje chorobotwórcze. Przekazywane z rąk do rąk stanowią już duże niebezpieczeństwo dla swoich użytkowników. Zupełnie inaczej jest w przypadku transakcji bezgotówkowych. W tym przypadku jesteśmy jedynymi użytkownikami karty płatniczej lub telefonu, terminale płatnicze zaś są dużo łatwiejsze niż banknoty w dezynfekcji. Podczas gdy banknoty należy odkażać specjalnym środkiem i poddawać kilkunastodniowej kwarantannie, w przypadku terminala płatniczego wystarczy przetrzeć go szmatką z odpowiednim środkiem. Jesteś przedsiębiorcą i chcesz otrzymać darmowy terminal? Wejdź na https://bezgotowki.pl/oferta/ i dowiedz się więcej!

Poprzedni artykułW jaki sposób technologie dla branży retail mogą pomóc innowacjom w świecie po pandemii?
Następny artykułNajlepsze rozwiązania logistyczne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj