Taśmy Scapa – nowoczesne taśmy ostrzegawcze i oznaczeniowe

Zadbanie o bezpieczeństwo zatrudnionych osób to podstawowy obowiązek pracodawcy. W tym celu należy określić precyzyjne procedury. Żeby wprowadzić je w życie, stosuje się szereg rozwiązań, do których należą m.in. specjalne taśmy.

Zadbanie o bezpieczeństwo zatrudnionych osób to podstawowy obowiązek pracodawcy. W tym celu należy określić precyzyjne procedury. Żeby wprowadzić je w życie, stosuje się szereg rozwiązań, do których należą m.in. specjalne taśmy.

Taśmy ostrzegawcze i oznaczeniowe – dlaczego cieszą się taką popularnością?

Taśmy BHP, chociaż wydają się niepozornymi akcesoriami, mogą znacznie zwiększyć bezpieczeństwo w zakładach produkcyjnych, halach, placach budowy i właściwie wszędzie tam, gdzie pracownicy muszą być z różnych względów szczególnie uważni. Przeważnie producenci oferują wyroby w jaskrawych kolorach, bo dzięki nim oznaczenie jest doskonale widoczne również z daleka. W ten sposób nie da się go przegapić, nawet gdy pracownicy są skupieni na swoich obowiązkach.

Taśma ostrzegawcza/oznaczeniowa wykorzystywana jest do:

  • oznaczania niebezpiecznych krawędzi, progów o różnej wysokości (taśma oznaczeniowa czarno żółta)
  • oznaczania miejsc, w których przechowywany jest sprzęt przeciwpożarowy (taśma ostrzegawczo biało czerwona).

Producenci starają się zróżnicować swoją ofertę, dlatego ich oferta kolorystyczna wykracza poza te dwa warianty. Oprócz taśmy ostrzegawczej biało-czerwonej i oznaczeniowej czarno-żółtej, dostępne są również taśmy oznaczeniowe jednokolorowe samoprzylepne. Można ich używać dowolnie, dzieląc przestrzeń na strefy, wyznaczając miejsca o konkretnym przeznaczeniu w magazynie itp.

Taśmy BHP Scapa – co warto wiedzieć o materiale PCV?

Scapa to producent, który oferuje wszystkie wspomniane wcześniej opcje kolorystyczne oraz wersje jednokolorowe. Każdy z wariantów charakteryzuje się świetnymi parametrami wytrzymałościowymi. Tego typu wyroby kupić można m.in. w sklepie 4Technik.

Taśmy oznaczeniowe bardzo często umieszcza się na podłodze. Oznacza to, że produkt każdego dnia narażany jest na ścieranie i zabrudzenia. Materiał musi więc świetnie sprawdzać się w takim wymagającym środowisku. PCV w pełni realizuje potrzeby użytkowników, którzy poszukują trwałej i funkcjonalnej taśmy oznaczeniowej. Takie nowoczesne warianty od Scapa nie tylko przez długi czas zachowują nienaganny wygląd, ale też nie sprawiają problemów podczas zabiegów pielęgnacyjnych.

Na czym polega funkcjonalność taśmy oznaczeniowej BHP?

Jedną z podstawowych zalet tego typu produktów jest ich różnorodność. W praktyce oznacza to ogromną liczbę zastosowań. Taśmy ostrzegawcze samoprzylepne PCV nie sprawiają problemu podczas montażu i nie wymagają dodatkowych środków, żeby dokładnie przylegały do podłoża. W efekcie posługiwanie się nimi jest ekspresowe i absolutnie nie są potrzebne do tego dodatkowe umiejętności ani sprzęt.

Poprzedni artykułZebra Global Shopper Study: Pandemia przyspiesza realizację planowanych wydatków technologicznych wśród sześciu na dziesięciu ankietowanych sprzedawców detalicznych
Następny artykułWiata samochodowa tańszą alternatywą garażu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj