System ERP dla firmy – jak wybrać odpowiedni?

Profesjonalny system ERP to inwestycja w stronę unowocześnienia i rozwoju przedsiębiorstwa. Oprogramowanie wspomoże Cię w realizacji celów biznesowych oraz usprawnieniu działalności firmy. Aby jednak czerpać w pełni z możliwości aplikacji, należy zdecydować się na odpowiedni program. Jaki system ERP wybrać?

Dobry system ERP – czyli jaki?

System ERP powinien być przede wszystkim dopasowany do potrzeb Twojej firmy. Dlatego na początek określ, jakie funkcje oprogramowania są najważniejsze dla przedsiębiorstwa. Czy chcesz skrócić czas realizacji zamówień, zwiększyć sprzedaż albo poprawić pracę magazynu? A może interesują Cię te wszystkie funkcjonalności razem? Jeśli poszukujesz kompleksowego narzędzia, które oferuje wiele praktycznych opcji dla małych, średnich i dużych firm, zdecyduj się na profesjonalny system w wersji multi, taki jak Enova 365.

Oprogramowanie Enova 365 zawiera kilkadziesiąt podstawowych modułów, obejmujących m.in. handel, kadry i płace, księgi handlowe, podatkowe i inwentarzowe, windykację, produkcję, CRM czy obieg dokumentów. Ponadto istnieje możliwość instalacji dodatkowych modułów, dopasowanych stricte do zmieniających się celów czy rodzaju działalności przedsiębiorstwa. Należą do nich m.in. moduły dotyczące jednostek budżetowych, czasu pracy, analiz MS Excel, SMS-ów, e-maili, a także dodatki przeznaczone dla pracowników uczelni, prokuratury czy dotyczące kosztów projektów.

Otwarty, regularnie aktualizowany system to polecana propozycja zwłaszcza dla rozwijających się firm. Gdy Twoje przedsiębiorstwo będzie rosnąć, zapewne zmienią się jego potrzeby. Nowoczesne moduły służące np. do monitorowania, zarządzania czy raportowania okażą się wówczas bardzo przydatne.

Funkcjonalności narzędzia

Określ również, jakie obszary biznesowe powinno obsługiwać narzędzie i na czym chcesz się skupić w pierwszej kolejności. Wskaż, jakie działy w firmie będą korzystały z systemu ERP. Jeśli narzędzie ma usprawnić pracę kilku zespołów, to wybierz, które moduły i funkcjonalności muszą zostać uruchomione w pierwszej kolejności.

Dostawca oprogramowania

Poza samym systemem ERP bardzo ważny jest jego dostawca. Jakość i częstotliwość kontaktów z producentem czy sprzedawcą oprogramowania wpływa bowiem na satysfakcję z zakupu i korzystania z produktu. Dowiedz się więc, czy dostawca aplikacji zapewnia stały kontakt ze specjalistami w przypadku pytań czy ewentualnych problemów z narzędziem. Sprawdzona, doświadczona firma, taka jak dostawca systemu Enova 365, gwarantuje profesjonalne wdrożenie i konfigurację oprogramowania, jego integrację z pozostałymi aplikacjami w firmie oraz powdrożeniową opiekę techniczną. Oferuje także możliwość stworzenia rozwiązań dedykowanych, dopasowanych do potrzeb klienta. Zwróć też uwagę, aby dostawca opracował taki plan implementacji systemu, który nie wywoła zastoju lub zaburzenia pracy różnych działów w firmie.

Wersja demo systemu

Doświadczeni producenci, którzy są pewni wysokiej jakości swoich programów, bez przeszkód proponują potencjalnym klientom wypróbowanie wersji demo aplikacji. Nie inaczej jest z systemem Enova 365. Wersja demo pozwoli Ci przetestować funkcjonalności oprogramowania i przekonać się, jak narzędzie sprawdza się w codziennej pracy przedsiębiorstwa.

Poprzedni artykułPozycjonowanie stron internetowych
Następny artykułNa czym polega pozycjonowanie stron internetowych?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj