Sprzątanie biur we Wrocławiu – jak wybrać profesjonalną firmę sprzątającą?

Sprzątanie biur we Wrocławiu – jak wybrać profesjonalną firmę sprzątającą?

Sprzątanie biur to usługa niezbędna w każdej firmie – utrzymanie w czystości powierzchni, w których na co dzień przebywają pracownicy oraz przyjmowani są klienci, jest konieczne do zapewnienia im komfortu oraz utrzymania wysokiego prestiżu marki. Najskuteczniejszą i najbardziej opłacalną metodą jest zatrudnienie firmy sprzątającej. We Wrocławiu znajdziemy mnóstwo ofert, zapewniających profesjonalne sprzątanie. Jak wybrać najlepszą z nich?

Sprzątanie w biurach – regularne usługi z ustalonym harmonogramem

W przypadku biur najlepiej sprawdzą się regularne usługi sprzątające, świadczone w ustalone dni. Dobrze wybrać firmę, która umożliwia ustalenie grafiku zgodnie z preferencjami klientów. Można w takim wypadku uzgodnić dokładne godziny sprzątania, w zależności od potrzeb – np. wieczorem, kiedy w firmie nie ma już pracowników, dzięki czemu codzienne obowiązki nie zostaną w żaden sposób zakłócone. Dobrze, jeśli firma umożliwia również wezwanie ekipy sprzątającej na telefon, w sytuacjach losowych, kiedy nagle pojawi się potrzeba przeprowadzenia porządków w firmie.

Firma sprzątająca, korzystająca z profesjonalnej chemii

Warto również zdecydować się na usługi firmy sprzątającej, która zapewnia profesjonalną chemię i własny sprzęt do porządków – dzięki temu klient jest odciążony od dodatkowych kosztów, przeznaczonych na środki czystości. Rzetelna firma powinna dysponować specjalistyczną chemią, umożliwiającą dokładne czyszczenie i dezynfekcję wszystkich powierzchni w pomieszczeniach biurowych bez zagrożenia zniszczenia ich. Wyposażenie pracowników powinno obejmować również profesjonalne urządzenia, umożliwiające szybkie i skuteczne czyszczenie podłóg, dywanów czy tapicerki.

Kompleksowe usługi sprzątające

Godna uwagi będzie oferta firmy, która zapewnia kompleksowe usługi sprzątające – pomieszczenia biurowe powinny być czyszczone dokładnie, bez pomijania żadnej powierzchni. Dobra firma powinna więc oferować takie usługi, jak:

– mycie podłóg,

– odkurzanie i pranie dywanów,

– pranie tapicerki,

– mycie blatów,

– mycie okien,

– czyszczenie powierzchni szklanych,

– porządki w kuchni,

– sprzątanie łazienek,

– dostarczanie produktów higienicznych do łazienek.

Ponadto, warto rozejrzeć się za firmą sprzątającą, która poza biurami zajmuje się także innymi powierzchniami firmowymi, np. halami czy magazynami. Dzięki tak szerokiej ofercie można zamówić usługi jednocześnie dla wszystkich obiektów należących do przedsiębiorstwa.

Bezpieczeństwo klienta

Wypadki się zdarzają – również branża związana z porządkami nie zawsze ich uniknie. Klient, powierzając swoje mienie firmie sprzątającej, może mieć wątpliwości co do jego bezpieczeństwa. Z tego względu warto poszukać oferty, gdzie zapewnione jest ubezpieczenie OC na wysoką kwotę. Dzięki takiemu rozwiązaniu można ze spokojem oddać wnętrza biurowe do sprzątania – choć jakiekolwiek zniszczenia są bardzo rzadkie, lepiej zabezpieczyć się na taką ewentualność i nie martwić się o wartościowy sprzęt czy meble. Tylko zaufane firmy proponują taką opcję, dlatego najlepiej szukać oferty, która ją zapewni.

Doświadczenie firmy sprzątającej

Dobrym wyborem będą doświadczone firmy sprzątające, istniejące na rynku od dłuższego czasu oraz mogące pochwalić się referencjami od wielu klientów. Jeśli marka współpracowała z różnymi firmami i może być przez nie polecona jako specjalista od sprzątania w biurach, warto się na nią zdecydować. Doświadczone ekipy są w stanie wykonać pracę szybciej i rzetelniej, zazwyczaj także korzystają z najbardziej sprawdzonych środków czystości i profesjonalnych urządzeń do czyszczenia różnego typu powierzchni. Mogą także lepiej przewidzieć czas przeznaczony na porządki i przeprowadzić wszystkie wyznaczone zadania sprawniej i dokładniej.

Cena profesjonalnego sprzątania firm

Oczywiście ważnym kryterium przy wyborze oferty sprzątania firm będzie cena usług – na rynku znajdziemy cały przekrój cenowy, warto jednak pamiętać, że za wysokością kosztów często idzie także jakość wykonanej pracy oraz szerokość oferty. Cenniki są zazwyczaj zależne od takich aspektów, jak metraż wszystkich pomieszczeń biurowych, które będą podlegały porządkom, czy ilość godzin pracy, przeznaczonych na wykonanie usługi.

Sprzątanie w biurach we Wrocławiu – jakość i bezpieczeństwo

Do najważniejszych czynników, wpływających na zadowolenie klienta z usług sprzątających w obiektach biurowych, należy kompleksowość zadań wykonywanych przez firmę, jakość usług oraz bezpieczeństwo, zapewnione przez wysokie ubezpieczenie OC. Klienci szukający firmy sprzątającej biura we Wrocławiu powinni zdecydować się na ofertę, która obejmuje pełne porządki w pomieszczeniach biurowych, włącznie z kuchnią pracowniczą i łazienkami. Dużym plusem będzie zapewnienie przez usługodawcę własnych środków czystości oraz profesjonalnego sprzętu do czyszczenia podłóg, dywanów czy tapicerki. Ogromną zaletą są także referencje od innych klientów, którzy mogą polecić usługi danej marki, oraz nabyte przez nią doświadczenie przy sprzątaniu w biurach.

Poprzedni artykułAnaliza wyników badań ankiety
Następny artykułPrawa własności intelektualnej – czym są i dlaczego należy je poznać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj