Sklep spożywczy otwarty w niedzielę – kiedy wypadają niedziele handlowe?

Otwarty sklep spożywczy w niedzielę coraz trudniej znaleźć. Niestety z roku na rok lista niedziel handlowych jest coraz krótsza. W 2022 roku możemy zrobić zakupy końcem tygodnia wyłącznie 7 razy. Jak radzić sobie z zakazem handlu? Gdzie znaleźć najbliższy sklep otwarty w niedziele niehandlowe? Sprawdź już teraz!

Otwarty sklep spożywczy? Sprawdź listę niedziel handlowych

Ku zaskoczeniu wszystkich konsumentów lista niedziel handlowych staje się coraz krótsza. W 2022 r. wygląda ona następująco:

  • 30 stycznia,
  • 10 kwietnia,
  • 24 kwietnia,
  • 26 czerwca,
  • 28 sierpnia,
  • 11 grudnia,
  • 18 grudnia.

Jak widać, niedziele handlowe wypadają wyłącznie blisko świąt czy wakacji. Co więcej, nie w każdym miesiącu będziemy mogli znaleźć otwarty sklep spożywczy w niedziele. Istnieje jednak opcja zrobienia zakupów w dni objęte zakazem handlu. Dowiedz się, jak to możliwe.

Jaki sklep spożywczy może być otwarty w niedzielę objętą zakazem handlu?

Zakaz niedzielnego handlu został ustanowiony w 2018 r., jednak jeszcze do niedawna mogliśmy udać się na zakupy w niedziele nawet do wielkopowierzchniowych marketów. Było to możliwe dzięki statusowi placówek pocztowych, jakie objęły te sklepy. Co się stało, że obecnie markety są znowu zamknięte? Powodem tego było zaostrzenie przepisów dotyczących placówek pocztowych. Takim mianem można określać wyłącznie te sklepy spożywcze, które czerpią z usług pocztowych co najmniej 40% przychodów. Teraz jedyną furtką, aby otworzyć sklep spożywczy w niedziele, jest luka w prawie pozwalająca właścicielom sklepów stanąć za ladą osobiście.

Gdzie znaleźć najbliższy sklep czynny w niedziele?

Każdy najbliższy sklep może być czynny w niedziele niehandlowe, o ile jego obsługą zajmie się właściciel bądź jego krewny. Jak więc znaleźć otwarty sklep spożywczy w pobliżu? Najlepiej rozejrzeć się, jakie małe placówki są dostępne niedaleko naszego miejsca zamieszkania. Jeśli prowadzeniem sklepu spożywczego ma zająć się wyłącznie właściciel, na pewno niemożliwe jest to, aby w niedziele czynne były wielkopowierzchniowe markety.

Żabka sklep spożywczy w pobliżu

Nie tylko małe spożywczaki czy warzywniaki mogą być otwarte w niedziele. Za ladą sklepu mogą stanąć również franczyzobiorcy, którzy są właścicielami danych placówek. Dzięki temu w dni objęte zakazem handlu możesz liczyć na to, że z dużym prawdopodobieństwem Żabka w Twoim pobliżu będzie czynna. Wiedz jednak, że decyzja o pracy w niedziele jest dobrowolna, więc przed udaniem się na niedzielne zakupy do Żabki, sprawdź wcześniej, jak wyglądają godziny otwarcia w takie dni.

Poprzedni artykułDlaczego warto wybrać kurs językowy online?
Następny artykułTablica magnetyczna – gadżet o wszechstronnym zastosowaniu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj