Przewodnik po najlepszych praktykach sprzedaży auta w skupie

kasacja_czesci

Sprzedaż niepotrzebnego lub zepsutego samochodu może przyprawić o ból głowy. Zwłaszcza na etapie poszukiwania nabywcy. Na szczęście istnieje bardzo dogodne i sprawdzone rozwiązanie, jakim są szroty. Sprawdźmy, po czym rozpoznać profesjonalną firmę specjalizującą się w skupowaniu pojazdów.

Czym się różni skup aut od komisu?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na charakter prowadzonej przez dane przedsiębiorstwo działalności. Komisy są dobrym miejscem jedynie w sytuacji, gdy ma się na zbyciu pojazd odpowiedniej jakości. Tymczasem do skupu aut mogą trafić nawet mocno uszkodzone czy wręcz kompletnie zniszczone samochody. Tak zwane szroty przyjmą też sprawne osobówki lub ciężarówki, ale w większości przypadków lepiej się nimi zainteresować dopiero wtedy, gdy nadają się już na zezłomowanie.

Jakie auta przyjmie porządny skup aut?

Odpowiedź jest bardzo prosta: każde! Niezależnie od modelu, marki, rocznika czy rodzaju. Busy, samochody osobowe, dostawczaki, ciężarówki – wszystko znajduje się w polu zainteresowań skupu aut. Wynika to z charakteru prowadzonej działalności. Zakupione pojazdy zostają rozłożone na części, które następnie (po regeneracji) trafiają do sprzedaży jako elementy zamienne. Na uwagę zasługuje fakt, że szroty przyjmują nawet te samochody, które nie mają aktualnego przeglądu technicznego. Nie trzeba więc wydawać pieniędzy na niepotrzebną kontrolę, aby sprzedać swoją własność.

Jak dostarczyć złom do szrotu?

Profesjonalne przedsiębiorstwa biorą na siebie wszelkie płatności związane z transportem pojazdów nadających się do zezłomowania. Dzięki temu klienci nic nie tracą na przyszłej transakcji. Wystarczy wskazać miejsce, do którego ma podjechać laweta, i ustalić dogodny termin.

Jak wyglądają formalności w skupie aut uszkodzonych?

Są one ograniczone do niezbędnego minimum. Trzeba jedynie mieć ze sobą dokumenty potwierdzające tożsamość oraz prawa do dysponowania samochodem, a więc dowód osobisty, kartę pojazdu oraz bieżącą polisę ubezpieczeniową OC. Po przybyciu na miejsce pracownik szrotu przeprowadza oględziny przedmiotu zainteresowania, a następnie proponuje konkretną kwotę. Negocjacje kończą się podpisaniem zwyczajnej umowy kupna/sprzedaży. Skup aut uszkodzonych jest więc na tyle prosty, aby wszystko odbyło się na miejscu. W gestii klienta pozostaje jedynie wyrejestrowanie pojazdu i poinformowanie o tym fakcie ubezpieczyciela.

Jakie formy płatności proponuje profesjonalny skup aut?

Na płatności przelewem trzeba niekiedy trochę poczekać. Dlatego większość osób sprzedających swoje samochody preferuje gotówkę. Specjalizujące się w tym firmy powinny dostosować się do oczekiwań klientów. Jeśli więc istnieje opcja wręczenia gotówki na miejscu, to z pewnością ma się do czynienia z godnym zaufania partnerem.

Zachęcamy do przyjrzenia się usługom, jakie ma do zaoferowania Scrabcar – profesjonalny skup aut w Koninie. Ze wszystkimi dobrymi praktykami opisanymi powyżej można zetknąć się właśnie w tej firmie. Dlatego cieszy się ona uznaniem wśród wielu mieszkańców regionu.

Poprzedni artykułJak zaoszczędzić pieniądze na podróżach służbowych z wykorzystaniem taxi?
Następny artykuł5 kroków do skutecznego wynajmu mieszkań

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj