Przedsiębiorstwo przyjazne naturze

Świadomość dotycząca ochrony środowiska ciągle wzrasta. Dzięki temu zarówno przeciętny „zjadacz chleba”, jak i właściciele dużych biznesów oraz politycy zwracają uwagę na aspekty związane z dbałością o dobro natury. Przejawem tego jest duża popularność systemów certyfikowanych dotyczących aspektów środowiskowych np. ISO 14001, czy ISO 50001. Warto dodać, że istnieje też wiele norm branżowych, które związane są z ochroną natury.

Czym jest System Zarządzania Środowiskowego?

Jest to międzynarodowy system certyfikacji, który szczegółowo opisany jest w normie ISO14001. Celem certyfikacji ISO 14001 jest ograniczenie szkodliwego wpływu organizacji na środowisko naturalne. Dokument ten obejmuje wszelkie zagadnienia związane z ograniczeniem zużycia energii, wody oraz surowców na potrzeby działania przedsiębiorstwa. Ponadto zasady systemu obejmują też kwestie zmniejszenia powstających w zakładzie odpadów i zanieczyszczeń. System ISO14001 sprzyja ograniczeniu kosztów działania organizacji oraz zwiększeniu jej efektywności. Ponadto wdrożenie Systemu Zarządzania Środowiskowego jest niezależnym potwierdzeniem dbałości o naturę, którą docenią zarówno klienci, jak i partnerzy biznesowi. Więcej informacji o certyfikacji ISO 14001 można znaleźć tutaj: http://www.bureauveritas.pl/home/about-us/our-business/certification/management-systems/environment/certyfikacja_iso_14001

Czego dotyczy norma ISO 50001?

System Zarządzania Energią jest dokładnie opisany właśnie w normie ISO 50001. Jego wdrożenie obejmuje wprowadzenie działań zmierzających do obniżenia poboru energii w całym przedsiębiorstwie. Wytyczne systemu mobilizują też organizacje do zwiększenia ilości energii pochodzącej z odnawialnych źródeł w stosunku do energii uzyskiwanej ze spalania nieodnawialnych surowców. Korzyścią związaną z zastosowaniem zasad tego systemu jest obniżenie kosztów operacyjnych, a także zmniejszenie poziomu zanieczyszczenia środowiska. Wdrożenie takiego systemu zarządzania jest idealnym uzupełnieniem normy ISO14001.

Poprzedni artykułNowoczesne systemy parkingowe – parkowanie nie musi być kłopotem!
Następny artykułCzy polisa na życie jest potrzebna młodym osobom?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj