Profesjonalna odzież robocza – czy marka ma znaczenie?

Kupując jakiekolwiek ubrania, często zwracamy uwagę na markę. Ufamy szczególnie tym, o których wcześniej już słyszeliśmy. Jednak popularność danej firmy nie zawsze oznacza wysoką jakość. Podobnie jest w przypadku odzieży roboczej. Choć ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy marka ma znaczenie, to z pewnością znajdziemy te, które robią lepszej i gorszej jakości odzież roboczą, jednak z zachowaniem wszelkich norm.

Profesjonalna odzież robocza a marka

Odzież odzieży nierówna, jednak w przypadku odzieży roboczej różnice wydają się nieco mniej zauważalne, a to dlatego, że w każdym wypadku odzież robocza, a także ochronna muszą spełniać ściśle określone normy m.in.:

  • PN-EN ISO 20347 – obuwie zawodowe
  • PN-EN ISO 20346 – obuwie ochronne
  • PN-89/P-84505/01-05 – odzież robocza – fartuchy
  • PN-EN 13758-2+A1 – odzież o właściwościach ochronnych przed działaniem UV
  • PN-92/P-84683 – odzież robocza – koszule męskie
  • PN-92/P-84684 – odzież robocza – kombinezony
  • EN ISO 13688 – odzież ochronna.

Według powyższych, ale też mnóstwa innych standardów producenci odzieży roboczej i ochronnej muszą stosować się do odpowiednich kryteriów dotyczących produkcji i kwestii związanych z użytkowaniem konkretnych części garderoby pracowniczej. To dlatego, że odzież ta ma do spełnienia bardzo ważne zadanie – zabezpieczyć pracownika w miejscu pracy.

Wybierając więc odzież roboczą dla siebie bądź pracowników w firmie trzeba poświęcić czas nie tyle na odnalezienie porządnej marki, ile na wyszukanie i dopasowanie właściwego egzemplarza spodni czy butów roboczych do specyfiki danej pracy. Zupełnie innych ubrań będzie potrzebował leśnik czy pilarz, a zupełnie innych pracownicy mający kontakt z żywnością.

W pierwszym wypadku niezbędna będzie odzież ochronna odporna na przebicia, przekłucia i otarcia, spełniająca m.in. normę PN-EN 381-9. W myśl tego typu standardów tworzone są, chociażby spodnie antyprzecięciowe. Z kolei pracownicy branży FMCG czy HoReCa, obejmującej m.in. hotele, restauracje czy catering będą musieli skorzystać z odzieży HACCP.

Wynajem markowej odzieży roboczej

Wskazaliśmy zaledwie ułamek branż, w których niezbędne jest stosowanie odzieży roboczej i ochronnej. Stąd jej wybór najlepiej powierzyć profesjonalnej firmie wynajmującej odzież roboczą i ochronną. Dlatego, że fachowcy potrafią odpowiednio dobrać komplet certyfikowanych markowych ubrań do każdego stanowiska pracy.

Co więcej, przy okazji wynajmu świadczone są też usługi prania, odpylania, dezynfekcji czy odkażania odzieży roboczej. Firmy stojące przed wyborem ubrań dla pracowników nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest odpowiednie czyszczenie roboczych strojów. Oczywiście, jednym z wyjść rzeczywiście jest powierzenie prania ubrań pracownikowi w domu i wypłacanie mu za to ekwiwalentu. Jednak są branże, które nie powinny, a nawet nie mogą sobie na to pozwolić.

Chociażby odzież HACCP, która ma zapobiegać wszelkim zagrożeniom związanym z zanieczyszczeniem żywności, wymaga nie tylko czystości wizualnej, ale przede wszystkim czystości mikrobiologicznej, a o nią odpowiednio może zadbać profesjonalna firma wynajmująca i czyszcząca odzież roboczą.

Takie usługi oferuje firma STAPOL, zapewniając kompleksową obsługę w zakresie bezpieczeństwa i wygody pracowników. Uposażenie personelu jest również istotne w przypadku kontroli sanepidu czy audytu, a z profesjonalnym serwisem nie trzeba się obawiać kar czy przejścia inspekcji z niepowodzeniem.

Marki odzieży roboczej

Profesjonalna firma wynajmująca i serwisująca odzież roboczą oferuje produkty certyfikowane i spełniające wszelkie normy. Ponadto posiada szeroką gamę ubrań i akcesoriów odpowiednio dopasowanych do sylwetki męskiej, jak i damskiej, a także właściwą dla konkretnych pór roku czy warunków pogodowych. Do 10 najpopularniejszych marek odzieży roboczej i ochronnej BHP (ang. workwear), z którymi można się spotkać w firmie rentalowej można zaliczyć:

  • Snickers
  • Graf
  • Mascot
  • Urgent
  • 3M
  • Lahti Pro
  • Portwest
  • Gvarant
  • Neo Tools.

Nie zawsze jest tak, że cały strój pracownika musi być kompletowany według jednej marki. Różne części garderoby mogą pochodzić od innych producentów. Jest to podyktowane potrzebą doboru najlepiej dopasowanej garderoby pracowniczej, ale także np. specjalizowania się konkretnej marki w produkcji określonego rodzaju artykułów. Może być więc tak, że odzież HACCP zastosuje się od jednego producenta, ale już ochronne buty z metalowym podnoskiem od drugiego.

Więcej o ofercie można przeczytać na https://stapol.pl/uslugi/wynajem-odziezy-roboczej

Poprzedni artykułCzy w dobie pandemii da się wysłać paczkę do Chin?
Następny artykułDlaczego warto korzystać z podziemnych parkingów w dużych miastach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj