Pożyczki gotówkowe dla zadłużonych (bez BIK i KRD)

Czy osoby zadłużone mogą liczyć na dodatkowe finansowanie? Odpowiedź nie jest taka jednoznaczna, ponieważ wszystko zależy od tego, gdzie ubiegają się pożyczkę czy kredyt. W banku na pewno czeka na nie odmowa, w firmach pożyczkowych jest szansa pół na pół, a największe możliwości daje sektor social lending, który rzeczywiście ma w swojej ofercie pożyczki gotówkowe dla zadłużonych bez BIK i KRD w standardzie.

Jaka pożyczka jest optymalnym wyborem dla osoby zadłużonej?

Oczywiście wiele zależy od indywidualnych preferencji. Jednak podstawą wydaje się to, aby wybierać takie opcje, które w jak najmniejszym stopniu obciążą dodatkowo, i tak już znajdujący się w kiepskim stanie, budżet domowy. Dlatego zawsze należy dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw, aby nie popełnić błędu już na etapie wyboru pożyczki. Pomocne zatem okazują się rankingi i porównywarki ofert, jakie można znaleźć np. w serwisie https://concash.pl/ – dzięki temu od razu widać, czy dany pożyczkodawca sprawdza bazy BIK i KRD.

Co więcej, platforma ta ma propozycje pożyczek społecznościowych (prywatnych). Dlaczego to tak istotne z punktu widzenia osoby zadłużonej? Wyjaśnienie jest proste. O ile firmy pozabankowe mogą sprawdzać bazy, to już prywatni inwestorzy tego nie robią. Zresztą nawet nie mogą. Dlatego najpewniejsze pożyczki gotówkowe dla zadłużonych bez BIK i KRD to właśnie zobowiązania w ramach social lending, bez weryfikacji BIK i KRD.

Na jakie kwestie zwracać uwagę podczas wyboru pożyczki gotówkowej bez BIK i KRD?

Pierwsza kwestia dotyczy wysokości zobowiązania. I w tym przypadku trzeba mieć świadomość, że z dwóch powodów ta kwota nie powinna być zbyt wysoka. Po pierwsze, pożyczkodawcy mogą niechętnie pożyczać zbyt dużo ze względu na podwyższone ryzyko. Po drugie, osoba zadłużona musi zachować zdrowy rozsądek – żadna pożyczka sama się nie spłaci, a to dodatkowe obciążenie dla budżetu domowego. Warto zatem podkreślić, że firmy pożyczkowe chętniej udzielą pożyczki gotówkowej dla zadłużonych na stosunkowo niską kwotę. W każdym razie jest większa szansa na otrzymanie kilkuset złotych niż wyższych sum.

Druga kwestia związana jest harmonogramem spłat. Warto sobie uświadomić, że im więcej rat, tym są one niższe, ale w konsekwencji większa kwota do spłaty. Trzeba zatem rozważyć, jaka opcja byłaby optymalna przy zadłużeniu i możliwościach wysupłania określonych pieniędzy z budżetu domowego na pokrycie zobowiązania, bez zwiększania poziomu zadłużenia. Jednocześnie należy pamiętać, że firmy pożyczkowe z reguły nie rozbijają na raty zobowiązania na kilkaset złotych, ale wymagają jednorazowej spłaty np. w ciągu 30-60 dni.

Trzecia kwestia dotyczy wysokości oprocentowania, z tym że kluczowa jest wartość RRSO. Dopiero rzeczywista roczna stopa oprocentowania informuje, ile tak naprawdę trzeba oddać pożyczkodawcy. Dlatego to właśnie jej wartość okazuje się najważniejsza.

Pożyczki gotówkowe dla zadłużonych bez BIK i KRD na dowolny cel

Bardzo ważne, że przy składaniu wniosku o pożyczkę bez BIK i KRD nie ma konieczności podawania celu, na jaki mają być przeznaczone pieniądze. Można zatem je wydać np. na spłatę tych wierzycieli, którzy już zaczynają straszyć sądem. Można też je mądrze zainwestować, aby osiągnąć jakiś zysk.

Natomiast należy sobie uświadomić, że wbrew nazwie, to pożyczki gotówkowe dla zadłużonych przekazuje się w formie… bezgotówkowej. Tak, to nie pomyłka. Wyjaśnienie okazuje się banalnie proste. Większość propozycji jest dostępnych przez internet, więc nie ma innej możliwości niż przelanie konkretnej kwoty na rachunek bankowy podany przez pożyczkobiorcę. Zresztą coraz rzadziej korzysta się z formy płatności gotówkowej, co jest i wygodne, i zarazem bezpieczne. Lepiej nie trzymać pieniędzy w portfelu, a w razie kradzieży portfela wystarczy szybko zablokować kartę debetową czy kredytową.

Pożyczki gotówkowe bez zdolności kredytowej i z zadłużeniem

Niektórym osobom wydaje się, że najlepiej nie mieć żadnych wpisów w bazie BIK, a to błąd. Brak wpisów oznacza, że de facto nic o danej osobie nie wiadomo w kontekście historii kredytowej, bo jej po prostu nie ma. Dlatego warto pamiętać, że lepiej, aby te wpisy były, ale oczywiście jak najkorzystniejsze. A kiedy nie są pozytywne, to warto zabiegać o to, aby jak najszybciej podwyższyć swój scoring. Jednym z elementów budowania pozytywnej historii kredytowej jest właśnie spłacanie w terminie zobowiązań. Dlatego pożyczka gotówkowa dla zadłużonych może się okazać bardzo dobrym impulsem do wyjścia z zapaści finansowej, o ile tylko przemyśli się dokładnie wszystkie aspekty.

Dlatego:

  1. Skorzystaj z możliwości porównania ofert pożyczek pod kątem swoich potrzeb. Oszacuj też swoje możliwości finansowe. Pożyczka może pomóc, ale trzeba wiedzieć, na co przeznaczyć pieniądze. Jeżeli to ma być spełnienie jakiejś zachcianki, to lepiej sobie odpuścić.
  2. Zorientuj się, czy jest dostępna promocja w postaci pierwszej darmowej pożyczki, ponieważ w ten sposób oddaje się dokładnie tyle, ile się pożyczyło.
  3. Zastanów się, jakie parametry pożyczki gotówkowej dla zadłużonych są najważniejsze dla Ciebie. Może całkowity koszt pożyczki, a może okres spłaty?
  4. Złóż wniosek na sprawdzonym serwisie internetowym.

Poprzedni artykułKiedy należy przeprowadzić audyt kadrowy?
Następny artykułOptymalizacja produkcji – czym jest i dlaczego jest tak ważna?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj