Pożyczka na raty z firmy pożyczkowej – czy to możliwe?

Pożyczka na raty z firmy pożyczkowej – czy to możliwe?

Firmy pożyczkowe są obecne na polskim rynku od dawna i specjalizują się w udzielaniu szybkich pożyczek. W ostatnim czasie część z nich proponuje klientom również pożyczki ratalne. Na czym one polegają? Czy warto z nich korzystać?

Szybka pożyczka na raty przez internet

Chwilówki to pożyczki udzielane na krótki okres, np. 30 dni. Z tego względu kwota, o pożyczenie której może wnioskować klient, najczęściej nie przekracza 2000 zł. W przypadku pożyczek ratalnych jest inaczej – klient może pożyczyć np. 20 000 zł. Ponieważ jednorazowo spłata takiej kwoty nie jest możliwa, to firmy pożyczkowe rozkładają należność na raty w wysokości wygodnej dla klienta.

Pożyczki ratalne dostępne w ofercie firm pożyczkowych to dobra alternatywa dla pożyczek bankowych. Proces przyznania środków odbywa się online – czas wydania decyzji kredytowej jest krótki. W praktyce najczęściej z tego rodzaju pożyczek korzystają osoby, które nie mają czasu, aby udać się do banku.

Które firmy proponują pożyczki na raty?

Mimo że rynek pożyczek pozabankowych się zmienia, to nie wszystkie firmy mają w ofercie pożyczki na raty. Aby szybko zorientować się z ofertach i je porównać, najlepiej skorzystać z porównywarki. Aktualne zestawienie zarówno chwilówek, jak i pożyczek ratalnych jest dostępne na stronie internetowej: https://www.finmarket.pl.

Zapoznając się z dostępnymi ofertami, najważniejsze jest porównanie kosztów. Z pomocą przychodzi wskaźnik RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania), który prezentuje całkowity koszt kredytu. RRSO ma obowiązek podawać każda firma pożyczkowa.

Szybka pożyczka na raty – o czym pamiętać?

Klienci korzystający z pożyczek na raty, pożyczają jednorazowo duże kwoty, np. 5000, 10 000 czy 20 000 zł, a następnie spłacają zaciągnięte zobowiązanie przez 12, 24 czy nawet 48 miesięcy. Z tego względu firmy pożyczkowe nie tylko sprawdzają dotychczasową historię kredytową klienta, lecz także wymagają udokumentowania uzyskiwanych dochodów.

Choć procedura przyznania pożyczki ratalnej odbywa się przez internet, to zainteresowani klienci muszą mieć świadomość, że zostaną poproszeni o dołączenie zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach lub będą musieli złożyć oświadczenie, które następnie zostanie zweryfikowane. Na pożyczkę ratalną nie mają szansy osoby zadłużone, bezrobotne oraz te, które nie osiągają dochodów z wysokości gwarantującej spłatę pożyczki.

Poprzedni artykułKredyt gotówkowy, pożyczka gotówkowa czy kredyt hipoteczny? Które finansowanie wybrać i w jakiej sytuacji?
Następny artykułGiełda długów – sposób na szybkie odzyskanie pieniędzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj