Poznaj zwyczaje wielkanocne w Wielkiej Brytanii!

Święta Wielkiej Nocy w polskiej tradycji zajmują ważne miejsce. Zdobienie pisanek, święcenie pokarmów, czy lanie się wodą w poniedziałek – są to zwyczaje obecne w naszym kraju. Jak to z kolei wygląda w Wielkiej Brytanii? Poznaj zwyczaje wielkanocne z tego regionu!

Zwyczaje wielkanocne w Wielkiej Brytanii

Dekoracje wielkanocne w Wielkiej Brytanii nie odbiegają wcale od tych polskich. Pojawia się wiele kolorów, kurczaczki, żonkile i króliczki. Jednym z brytyjskich zwyczajów jest zabaw zwana rolling eggs. Jest to turlanie pomalowanych jajek z górki. Zwycięża osoba, której uda się sturlać nienaruszone jajko lub osoba, której jajko stłucze się jako ostatnie.

W Wielkiej Brytanii zarówno Wielki Piątek, jak i poniedziałek – są dniami wolnymi od pracy. Nie ma jednak lanego poniedziałku, za to jest Easter Bunny. Dzień ten nie wiąże się z oblewaniem wodą. W poniedziałek Easter Bunny przynosi dzieciom drobne upominki, często w postaci słodyczy. Ciekawym zwyczajem w Wielkiej Brytanii jest również pace egging. Dzieci chodzą od domu do domu i zbierają czekoladowe jajka. W zamian za ich otrzymanie, śpiewają piosenki.

Potrawy wielkanocne w Wielkiej Brytanii

Świąteczne tradycje dotyczą również spożywanych potraw! Na półkowych sklepach w tym okresie możemy zauważyć przede wszystkim czekoladę, w przeróżnych postaciach, jednak są to przede wszystkim króliczki, czy kurczaczki. W Wielki Piątek większość brytyjczyków serwuje Hot Cross Buns. Są to bułeczki z korzennymi przyprawami, rodzynkami i kandyzowaną skórką pomarańczową. Przygotowuje się je nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także i wielu innych państwach.

Oprócz wspomnianych bułeczek, przygotowuje się również gotowane jajka (zwłaszcza podczas śniadania wielkanocnego), pieczone jagnię, Easter Pudding, ciasto migdałowo-owocowe, a także wielkanocne herbatniki.

Być może chcesz w najbliższym czasie wybrać się do Wielkiej Brytanii i nauczyć się języka? Skorzystaj z dostępnych lekcji – wybierz angielski online bądź angielski w Krakowie, czy też innym mieście w Polsce.

Poprzedni artykułPodwyżki podatków dla rolników
Następny artykułCzy warto inwestować w nieruchomości w 2022 roku?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj