Powiadomienia push

Powiadomienie to wiadomość, która pojawia się na urządzeniu użytkownika. Powiadomienia mogą być wyzwalane przez otwartą aplikację lub mogą być „wypychane” z serwera do użytkownika, nawet gdy aplikacja nie jest uruchomiona. Umożliwiają one użytkownikom ściąganie aktualizacji i ponowne zaangażowanie za pomocą dostosowanej treści.

Powiadomienia Push są tworzone przy użyciu dwóch interfejsów API: Notifications API i Push API. Interfejs API powiadomień umożliwia aplikacji wyświetlanie użytkownikowi powiadomień systemowych. Interfejs API Push umożliwia pracownikowi usługi obsługę komunikatów wypychanych z serwera, nawet gdy aplikacja nie jest aktywna. Interfejsy API powiadomień i push są oparte na interfejsie Service Worker API, który reaguje w tle na zdarzenia push i przekazuje je do aplikacji.

Zalety powiadomień push

Powiadomienia push pozwalają Twojej aplikacji wyjść poza przeglądarkę i są niezwykle skutecznym sposobem na interakcję z użytkownikiem podobnie jak komunikacja sms. Mogą robić proste rzeczy, takie jak ostrzeganie użytkownika o ważnym wydarzeniu, wyświetlanie ikony i małego fragmentu tekstu, który użytkownik może następnie kliknąć, aby otworzyć witrynę. Możesz również zintegrować przyciski akcji z powiadomieniem, aby użytkownik mógł wchodzić w interakcję z Twoją witryną lub aplikacją bez konieczności wracania do Twojej strony internetowej.

Istnieje kilka elementów, które łączą się, aby powiadomienia push działały. Każda z przeglądarek obsługujących web push implementuje własną usługę push, czyli system przetwarzania wiadomości i kierowania ich do odpowiednich klientów. Wiadomości push, które mają stać się powiadomieniami, są wysyłane z serwera bezpośrednio do usługi push i zawierają informacje niezbędne do wysłania przez usługę push do odpowiedniego klienta i wybudzenia odpowiedniego service workera. Sekcja dotycząca interfejsu API Push szczegółowo opisuje ten proces.

Co to są powiadomienia push?

Zatem idźmy dalej. Po otrzymaniu wiadomości service worker budzi się na tyle długo, aby wyświetlić powiadomienie, a następnie ponownie zasypia. Ponieważ powiadomienia są sparowane z Service Workerem, może on nasłuchiwać interakcji powiadomień w tle bez korzystania z zasobów. Gdy użytkownik wchodzi w interakcję z powiadomieniem, klikając je lub zamykając, budzi się na krótki czas, aby obsłużyć interakcję przed ponownym uśpieniem. Powiadomienia API pozwala nam wyświetlać informację dla użytkownika. Jest to niesamowicie potężny i prosty w użyciu mechanizm. Tam, gdzie to możliwe, wykorzystuje te same mechanizmy, których używałaby aplikacja natywna, dając całkowicie natywny wygląd i działanie.

Możemy podzielić API powiadomień na dwa podstawowe obszary (są to obszary nietechniczne i nie są częścią specyfikacji). Powiadomienie tworzymy (lub wywołujemy) ze strony (lub z serwera w przypadku powiadomień push). Zanim będziemy mogli utworzyć powiadomienie, musimy uzyskać pozwolenie od użytkownika. W tym celu należy wykorzystać specjalny kod źródłowy, który wyzwoli wysyłanie powiadomień do użytkownika.

Poprzedni artykułPomysł na aktywność- golf
Następny artykułMoneta bulionowa Orzeł Bielik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj