Potrzebujesz pilnej gotówki? Sprawdź lombard online Mooney.pl!

Nieprzewidziane wydatki zdarzają się każdemu. Najczęściej – zgodnie z jakimś niewytłumaczalnym prawem wszechświata – akurat wtedy, kiedy oszczędności i zaskórniaki niespodziewanie się rozejdą. Ratunkiem w takich sytuacjach wcale nie musi być błyskawiczna, ale obarczona wysokim kosztem pożyczka. Istnieje inne, równie szybkie i wygodne rozwiązanie: skup lub skup z odkupem oferowane przez lombard online Mooney.pl. Co to za usługa i dlaczego warto z niej skorzystać, gdy pilnie potrzeba gotówki?

Skąd wziąć pieniądze na pilne wydatki?

Pierwszym miejscem, które przychodzi nam do głowy, gdy zastanawiamy się, skąd wziąć fundusze na pilne wydatki, są firmy pożyczkowe. To nic dziwnego – w końcu głośne, kolorowe reklamy, które je promują, bombardują nas z radia i telewizji niemal non stop. Łatwo uwierzyć, że taka szybka chwilówka może być rozwiązaniem każdej kryzysowej sytuacji. Aby ją uzyskać, wystarczy telefonicznie lub internetowo złożyć prosty wniosek. Nie trzeba okazywać żadnego zaświadczenia o dochodach ani udowadniać, że nie widnieje się w rejestrze dłużników, dlatego korzystać z niej mogą również osoby bezrobotne, o niskich dochodach czy spłacające inne zobowiązania.

Łatwość i szybkość uzyskania to największe zalety chwilówek. Jak każdy instrument finansowy, również pożyczki pozabankowe online mają jednak swoje wady. Ich podstawowym minusem jest wysoki koszt, na który składają się nie tylko odsetki, ale też liczne prowizje i dodatkowe opłaty administracyjne. Podpisując umowę pożyczkową, należy dokładnie zapoznać się z jej warunkami. Może się okazać, że nawet za złożenie wniosku czy monit przypominający o terminie spłaty będziemy musieli zapłacić. To cena za ryzyko, jakie podejmuje firma pożyczkowa – w końcu nie sprawdza sytuacji finansowej pożyczkobiorców, więc nie może mieć żadnej gwarancji, że zaciągnięte zobowiązania zostaną spłacone.

Kolejną wadą pożyczek pozabankowych jest krótki, bo najczęściej 30-dniowy okres spłaty. Właśnie to, w połączeniu z wysokimi kosztami i łatwością uzyskania, powoduje, że tak wiele osób wpada w spiralę długów.

Lombard internetowy?

Jeśli, rozważywszy wszystkie „za” i „przeciw”, dojdziemy do wniosku, że nie chcemy ryzykować zaciągania pożyczki, której być może nie uda nam się spłacić w terminie, możemy skorzystać z innego rozwiązania: lombardu internetowego Mooney.pl. To nowoczesny serwis internetowy, za pośrednictwem którego sprzedamy lub „zastawimy” kosztowności.

Jak to działa? Superprosto: wystarczy wypełnić krótki formularz z opisem rzeczy, które chcemy spieniężyć. Rzeczoznawca Mooney.pl oceni ich wartość i przedstawi nam indywidualną ofertę. Jeśli zgodzimy się na zaproponowaną stawkę, serwis wyśle na nasz adres kuriera. Do nas będzie należało jedynie przygotowanie przedmiotów do wysyłki. Pieniądze trafią na nasze konto bankowe przelewem, gdy tylko paczka dotrze do magazynu Mooney.pl.

Skup – alternatywa dla portali aukcyjnych

Lombard online Mooney.pl oferuje dwie usługi. Pierwsza to klasyczny skup: biżuterii, złota, elektroniki, sprzętu muzycznego czy fotograficznego i wielu innych wartościowych rzeczy. Możemy w ramach tej usługi sprzedać przedmioty, których już nie używamy, na przykład starszy model smartfona, konsolę, która nam się już znudziła, czy biżuterię będącą nietrafionym prezentem. To wygodniejsze rozwiązanie niż wystawianie ich na portalach aukcyjnych – szybsze, bo nie trzeba czekać, aż znajdzie się kupiec, i tańsze, ponieważ nie płaci się żadnych prowizji.

Skup z odkupem a pożyczki pozabankowe online

Druga usługa, jaką oferuje Mooney.pl, to skup z odkupem. W jego ramach można sprzedać biżuterię czy elektronikę, ale zachowując prawo do odkupu tych rzeczy po upływie określonego w umowie czasu: 30, 60 lub 90 dni, z opcją dodatkowego przedłużenia. Skup z odkupem jest więc alternatywą dla pożyczek pozabankowych. Możemy „zastawić” kosztowności z Mooney.pl, a następnie, gdy nasz sytuacja finansowa się poprawi, z powrotem je odkupić. Dzięki temu nie ryzykujemy, że wplątamy się w nieprzyjemne historie z zobowiązaniami, których nie jesteśmy w stanie uregulować. Jeśli nie będziemy chcieli odkupić „zastawionych” rzeczy, po prostu przejdą one na własność lombardu online, nie powiększając naszego zadłużenia.

Szybka gotówka przez internet

Sprzedawanie i „zastawianie” kosztowności w lombardzie online jest proste i wygodne. Całą operację przeprowadza się przez internet, bez wstawania z własnej kanapy. Nie trzeba też martwić się wysyłką przedmiotów czy nadmiernymi formalnościami, bo kwestiami logistycznymi zajmuje się Mooney.pl. Cała transakcja, od momentu wyceny do pojawienia się przelewu na koncie, trwa średnio dwa dni robocze, a w jej ramach można spieniężyć kilka przedmiotów jednocześnie, i to z różnych kategorii, na przykład pierścionek z brylantem i nieużywany aparat fotograficzny. Skup złota i skup biżuterii to usługi, z której klienci Mooney.pl korzystają najczęściej. W lombardzie online można jednak sprzedać lub „zastawić” wartościowe rzeczy z wielu innych kategorii, między innymi antyki, zabytkowe monety, sprzęt treningowy, a nawet quady czy samochody. Wystarczy wypełnić prosty formularz i poczekać na wycenę.

Szukasz sposobu na podreperowanie domowego budżetu? Koniecznie wypróbuj lombard online Mooney – wejdź na mooney.pl i sprawdź, jakie to proste!

Źródło zdjęć: shuttterstock.com

Poprzedni artykułWysokiej jakości czekoladki reklamowe
Następny artykułFirma Zebra Technologies prezentuje pięć wzmocnionych komputerów mobilnych umożliwiających zwiększenie wydajności pracowników pierwszej linii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj