Porównywarka kredytów online – wszystko co powinieneś wiedzieć

Według KRD ponad połowa Polaków (54%) ma obecnie zobowiązanie kredytowe. Co trzeci natomiast spłaca raty za zakupiony sprzęt RTV lub AGD. Wybór najlepszej oferty kredytu gotówkowego, spośród wielu dostępnych, nie jest łatwy. Dziś z pomocą przychodzi nam narzędzie takie jak porównywarka kredytów online. Dowiedz się, czym jest i jak działa!

Co to jest porównywarka kredytów online?

Kiedyś kredyt można było otrzymać wyłącznie w placówce banku. Wieloetapowa procedura i długie wyczekiwanie na decyzję banku przysparzało sporo stresu. Obecnie kredyt gotówkowy obok rachunku bankowego, jest jedną z podstawowych usług i cieszy się dużą popularnością. Wzięcie kredytu nie musi oznaczać żmudnego przeglądania nieskończonej ilości ofert i samodzielnego analizowania ich. Nie warto także brać kredytu w pierwszym lepszym banku, ponieważ może być za drogi. Samodzielne wyszukanie najtańszego kredytu gotówkowego, jest dość mozolnym zadaniem. Nie musisz jednak przedzierać się przez zawiłości bankowości sam!

Na rynku finansowym funkcjonuje specjalne narzędzie, które przychodzi z pomocą – porównywarka kredytów online. Wystarczy uruchomić przeglądarkę internetową i wybrać odpowiedni kalkulator kredytów. Taki rankomat pozwala przejrzeć najkorzystniejsze oferty i wybrać najlepszą z nich. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale korzystanie z porównywarki ma wpływ na Twoją zdolność kredytową. Każde zapytanie kredytowe skierowane bezpośrednio do banku, odnotowywane jest w BIK-u. Oznacza to, że im więcej razy prosisz o udzielenie kredytu, tym gorszy scoring (punktowa ocena kredytobiorcy brana pod uwagę) uzyskujesz. Ten problem nie dotyczy porównywarek kredytów online, z których korzystanie nie zaniża Twojej wiarygodności kredytowej. Wystarczy wybrać najbardziej dopasowaną do Ciebie ofertę, która nie generuje zbędnych zapytań do BIK-u. Co najważniejsze – kredyt możesz otrzymać w procedurze online, bez konieczności odwiedzania banku. Wstępna decyzja pojawia się w bardzo krótkim czasie. W przypadku niektórych stron już po 15 minutach. Oczywiście kredyt gotówkowy masz szansę otrzymać dopiero po przejściu krótkiej procedury, którą omówimy w dalszej części artykułu.

Jak korzystać z porównywarki kredytów gotówkowych?

Porównywarki kredytów online zawierają wszystkie aktualne oferty, a korzystanie z nich jest bezpłatne i intuicyjne. Aby ich użyć, nie musisz rejestrować konta i się logować. Jak rozpocząć poszukiwania? Na wybranej stronie, za pomocą suwaka ustaw kwotę i preferowany czas spłaty. Otrzymasz od kilku do kilkunastu ofert spełniających Twoje kryteria. Zwróć uwagę na RRSO, wysokość miesięcznej raty i koszt kredytu. Opcja sortowania wyników, np. od najniższej raty z pewnością ułatwi wybór. Zalecamy otworzenie karty z informacjami szczegółowymi. Tutaj dowiesz się, jakie wymogi stawia bank, poznasz plusy i minusy przeglądanej oferty. Pozwoli Ci to samodzielnie określić Twoje szanse na uzyskanie kredytu i uniknięcie generowania niepotrzebnych wniosków i zapytań do BIK-u. Porównywarka podpowiada także, jakie dokumenty musisz złożyć w przypadku konkretnej oferty.

Decyzja podjęta? Wystarczy kliknąć frazę „weź kredyt” i następuje przekierowanie do strony banku. Aby uruchomić procedurę, wypełnij wniosek online. Bank potrzebuje kilku informacji, na podstawie których sprawdzi zdolność kredytową. Pozytywna historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej to podstawa. We wniosku należy wpisać m.in. źródło otrzymywanych dochodów, koszty utrzymania i pozostałe zobowiązania np. alimenty. Jednym z wymogów jest określenie celu kredytu, ponieważ bank ma prawo wglądu, czy pieniądze zostały wykorzystane zgodnie z założeniem. Jeszcze tego samego dnia spodziewaj się informacji zwrotnej. Jeśli nie czujesz się nadal pewnie, wypełnij formularz kontaktowy oferty, która Cię interesuje i zaczekaj na telefon od konsultanta (do 15 minut).

Dlaczego warto? Najlepsze porównywarki kredytów online

Porównywarka kredytów online pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, a wniosek możesz złożyć o każdej porze. W ciągu minuty otrzymujesz oferty nawet kilkunastu banków. Poszczególne parametry tego samego kredytu różnią się w ofertach, a porównywarka doskonale je przedstawia. RRSO może być różnić się w zależności od propozycji nawet o kilkadziesiąt procent! Podobnie rzecz ma się z prowizją i ubezpieczeniem – tutaj kwoty także są zróżnicowane. Warto wiedzieć, że przy kredytach krótkoterminowych na mniejsze kwoty, wskaźnik RRSO wyglądać na znacznie mniej korzystny, ale w rzeczywistości spełniać standardy.

Choć część Polaków wolałaby, by po drugiej stronie ekranu był realny człowiek, a nie „cyferki”, to porównywarki kredytów online mają nad instytucjami stacjonarnymi tę przewagę, że umożliwiają przegląd wielu ofert, w krótkim czasie. Gospodarka nieustannie zmierza w kierunku cyfryzacji, dlatego warto już dziś zapoznać się z narzędziem, którym są porównywarki internetowe. Wpływ ma na to niewątpliwie pandemia, ale też potrzeba ulepszenia procesu kredytowego i innych usług bakowych. Badania wskazują, że Polacy z roku na rok obdarzają internetowe platformy coraz większym zaufaniem, dlatego i my postanowiliśmy wskazać kilka porównywarek kredytów online, które są według nas najlepsze. Najpopularniejsze kalkulatory chętnie użytkowane przez internautów to:

  • Rankomat
  • Comparer
  • Totalmoney
  • Open finance
  • Bankier

Na uwagę zasługuje szczególnie kalkulator kredytów firmy Comparer. Firma udostępnia bowiem bezpłatną platformę, dzięki której szybko uzyskasz kredyt, pożyczkę ratalną lub tzw. chwilówkę. Przeglądanie propozycji kredytowych jest prostsze dzięki opcji filtrowania: kwoty kredytu, RRSO lub okresu spłaty. Możesz wypełnić krótki formularz kontaktowy – po jego wysłaniu, zadzwoni do Ciebie konsultant i przedstawi politykę działania porównywarki.

Poprzedni artykułTylko czterech na dziesięciu kupujących w pełni ufa sprzedawcom, w zakresie realizacji zamówienia zgodnie z obietnicą
Następny artykułPergole tarasowe – dlaczego warto je mieć we własnym ogrodzie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj