Podsumowanie raportu finansowego spółki MBR Finance za II kwartał 2018

Spółka MBR Finance opublikowała raport kwartalny prezentujący aktualne wyniki finansowe przedsiębiorstwa oraz prognozy finansowe na przyszłość, a także potwierdzający stabilną kondycję ekonomiczną firmy, pozwalającą z optymizmem spoglądać na kolejne lata działalności. Jaki zysk wygenerowała spółka w II kwartale bieżącego roku? Co będzie stanowić główny motor napędowy firmy w najbliższym czasie?

Wyniki finansowe MBR Finance – raport

Udostępniony raport finansowy świadczy o stabilnej sytuacji ekonomicznej spółki MBR Finance oraz dynamicznym tempie rozwoju przedsiębiorstwa. Na korzyść firmy przemawia przede wszystkim wzrost sumy bilansowej w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Według raportu pod koniec II kwartału 2018 roku wynosiła ona 34 455 020,03 zł, gdy tymczasem w II kwartale 2017 roku – 19 197 212,33 zł. Wzrost na poziomie 79% pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość i stanowi najlepszy dowód na to, że MBR Finance wyrasta na lidera w swoim sektorze rynku.

Na uwagę zasługuje również wzrost kapitałów własnych wykazanych w bilansie po stronie pasywów – według raportu na koniec omawianego okresu rozliczeniowego wynosiły one 7 492 940,04 zł, co oznacza, że wzrosły aż o 113% w porównaniu z II kwartałem 2017 roku, kiedy oscylowały na poziomie 3 511 165,16 zł. Zaprezentowane w raporcie liczby najlepiej świadczą o stabilnej kondycji finansowej spółki. Cieszymy się również z rosnących zysków przedsiębiorstwa – podkreśla Roman Wyszomirski, prezes MBR Finance. Na koniec omawianego okresu rozliczeniowego zysk brutto wyniósł aż 2 552 494,89 zł, co w porównaniu z II kwartałem 2017 roku, kiedy zysk brutto wyniósł 1 173 392,01 zł, stanowi wzrost o 118%. Na uwagę zasługują również efekty prognoz finansowych w II kwartale 2018 roku. Jeśli chodzi o przychody operacyjne, to ich realizacja przewyższyła przewidywania analityków aż o 136%. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tak optymistycznych wyników.

Wyniki finansowe MBR Finance – raport

Rys. 1. Realizacja prognoz na II kwartał 2018 r. przez MBR Finance

Źródło: Raport kwartalny za II kwartał 2018 roku, MBR Finance S.A.

Dokument prezentuje również realizację prognoz finansowych uwzględniających koszty operacyjne oraz zysk brutto narastająco. Pierwszy wskaźnik osiągnął 918 161,30 zł, co oznacza, że prognoza została zrealizowana na poziomie 81%. Z kolei zysk według raportu osiągnął poziom 2 552 494,89 zł, a zatem cel zrealizowano na poziomie 196% (dane niezaudytowane).

Produkty MBR Finance oraz emisja obligacji – podsumowanie

O pozytywnej kondycji MBR Finance może świadczyć również rosnące zainteresowanie produktami firmy: w II kwartale 2018 roku spółka udzieliła pożyczek na łączną kwotę 6 091 165,00 zł. Jesteśmy dumni z faktu, że klienci ufają naszym usługom oraz produktom finansowym i tak chętnie po nie sięgają – podkreśla Roman Wyszomirski, prezes MBR Finance. Spółka dynamicznie się rozwija, co wpisuje się w ogólne trendy na rynku. Klienci coraz częściej szukają atrakcyjnej alternatywy dla kredytów bankowych, dlatego wybierają produkty z sektora pozabankowego. MBR Finance oferuje potencjalnym odbiorcom minimum formalności i jednocześnie gwarantuje przejrzyste warunki udzielanych pożyczek. Transparentność to znak rozpoznawczy spółki – kontynuuje Wyszomirski. Kładziemy szczególny nacisk na wartości takie jak zaufanie oraz współpraca na zasadach partnerskich, co owocuje pozyskaniem kolejnych zadowolonych klientów.

W raporcie finansowym zaprezentowano również podsumowanie emisji obligacji, które spółka MBR Finance wypuściła w celu finansowania bieżącej działalności oraz dalszego rozwoju produktów. Firma wyemitowała 16 serii obligacji (A-O), z czego 9 serii (A-H1) zostało wykupionych w terminie, zaś serie I-O mają termin wykupu w kolejnych miesiącach i latach. Według Romana Wyszomirskiego sukces, jakim zakończyła się emisja, świadczy o wiarygodności firmy w oczach klientów. Obligacje spotkały się z dużym zainteresowaniem odbiorców, a ich terminowy wykup stanowi najlepsze potwierdzenie tego, że spółka jest poważnym partnerem biznesowym, który sięga po sprawdzone rozwiązania.

Produkty MBR Finance oraz emisja obligacji – podsumowanie

Rys. 2. Obligacje wykupione w terminie przez MBR Finance

Źródło: Raport kwartalny za II kwartał 2018 roku, MBR Finance S.A.

Cele działalności MBR Finance

Prezes spółki podkreśla, że w kolejnych miesiącach firma skupi się na dotarciu do jak najszerszych grup potencjalnych klientów. Intensyfikujemy działania i jesteśmy przekonani, że zaowocują one zwiększeniem liczby pożyczkobiorców zainteresowanych refinansowaniem i zakupem pojazdu. Skupiamy się na projekcie związanym z leasingiem operacyjnym, który realizujemy we współpracy ze spółką MBR Leasing – ten sektor naszej działalności stanowi obecnie priorytet i docelowo ma obejmować szerszy zakres niż działalność pożyczkowa – podkreśla Wyszomirski. Zarówno bieżące wyniki finansowe firmy, jak i zainteresowanie produktami MBR Finance czy emisją obligacji sprawiają, że spółka ma duże szanse na osiągnięcie zakładanych celów.

Poprzedni artykułBiuro rachunkowe XXI wieku
Następny artykułProdukcja filmów reklamowych – wszystko co musisz wiedzieć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj