Po co potrzebny mi doradca kredytowy? Odpowiadamy!

Doradca kredytowy to nie to samo co doradca bankowy. Warto o tym pamiętać. Zapytacie: dlaczego? Tutaj chodzi o Wasze finanse. Jeśli zależy Ci na otrzymaniu jak najbardziej korzystnej oferty kredytu, czasami nie warto brać go w tym samym banku, w którym posiadamy status klienta od lat.

Doradca kredytowy a doradca bankowy

Pośrednik kredytowy nie dopuści do naliczenia dodatkowych kosztów niezwiązanych bezpośrednio z zobowiązaniem, które nas interesuje. Pracownikom banków będzie zależało na czymś innym: mają do zrealizowania pewien plan sprzedażowy, dlatego też mogą wyszukiwać oferty nie dość, że związane wyłącznie z jedną instytucją, to na dodatek obciążone dodatkowym ubezpieczeniem bądź wysoką prowizją. Mimo takich działań, większość ludzi jest przekonana, że tylko wizyta w sprawdzonym miejscu pozwoli im otrzymać najkorzystniejsze warunku umowy kredytowej. Jest to mit.

Sprawdzeni doradcy kredytowi patrzą na rynek finansowy szerzej: na bieżąco monitorują oferty różnych banków, potrafią ocenić ryzyko kredytowe i – przede wszystkim – są niezależnymi jednostkami, które nie czerpią korzyści z polecenia konkretnej oferty. Zmniejsza się więc szansa na uprawianie nieuczciwych praktyk, które mają na celu wyciągnięcie od klienta jak największej ilości pieniędzy. W Confiance prowadzimy klientów w ten sposób, aby móc zyskać ich zaufanie. Wierzymy, że tylko takie postępowanie sprawi, że w razie potrzeby zechcą ponownie skorzystać z naszej oferty.

Cechy pośrednika kredytowego

Jeszcze jedna ważna rzecz: jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości związane z osobą doradcy kredytowego bądź bankowego, pod żadnym pozorem nie podpisuj umów, które Ci proponuje. Pamiętaj, że powierzasz takiej osobie wrażliwe dane, które mogą zostać wykorzystane przeciwko Tobie. Idealny pośrednik kredytowy to taki, który może udowodnić swoją wiarygodność: posiada portfolio realizacji, sprawdzone opinie lub został Ci polecony przez znajomych. Oprócz profesjonalizmu musi wykazywać się takimi przymiotami jak szczerość, dyskrecja oraz uczciwość. Doświadczenie w tym zawodzie jest nieocenione: to ono sprawia, że chcemy powierzyć komuś swoje pieniądze.

W jakich sytuacjach potrzebuję doradcy kredytowego?

Obecność pośrednika kredytowego przyda się w momencie, gdy:

  • nie masz specjalistycznej ani aktualnej wiedzy na temat branży finansowej, przez co nie umiesz wybrać najkorzystniejszej dla siebie oferty kredytu
  • nie masz czasu na przejrzenie wszystkich interesujących Cię ofert banków
  • masz problem z wypełnieniem formalności lub nie jesteś pewien ich poprawności
  • bierzesz kredyt pierwszy raz i nie wiesz, jak się do tego zabrać

Twoje pieniądze to Twoja odpowiedzialność. Trzymamy za Ciebie kciuki. Powodzenia!

Poprzedni artykułJak wygląda kupno nieruchomości na licytacji komorniczej?
Następny artykułJak urządzić salon w szybki i przyjemny sposób?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj