Planujesz budowę stacji paliw – wybierz sprawdzonego dostawcę

Sprawdź, jak wyselekcjonować najlepszego dostawcę wyposażenia stacji paliw i dlaczego punkt wydawania paliw powinien opierać się o najwyższej jakości rozwiązania? Oto zbiór przydatnych informacji!

Budowa stacji paliw to wymagające i odpowiedzialne zadanie. Z tego powodu realizując to przedsięwzięcie, należy wybrać sprawdzonego dostawcę i instalatora wyposażenia. Pamiętaj, że to właśnie od jakości użytych komponentów i doświadczenia tworzącej stację benzynową firmy zależy jakość świadczonych w przyszłości usług, bezpieczeństwo oraz stopień awaryjności osprzętu posiadanego w punkcie. Jeśli więc chcesz zainwestować we własny biznes, jakim jest stacja paliw — już na etapie planowania działań, wybierz wykonawcę z dużym doświadczeniem.

Budowa stacji paliw

Budowa stacji benzynowej nie należy do niskobudżetowych inwestycji. Należy więc przemyśleć tę kwestię na długo przed rozpoczęciem pierwszych działań z zakresu projektowania i jej budowy. Pierwszym krokiem naturalnie powinien być wybór odpowiedniej lokalizacji, która będzie łatwo dostępna i chętnie odwiedzana przez przejeżdżających w pobliżu kierowców.

Najkorzystniej jest więc umiejscowić punkt wydawania paliw przy ruchliwej trasie, centrum handlowym lub w innym popularnym miejscu o znacznej przepustowości ruchu. Warto również przemyśleć lokalizację tak, aby w pobliżu nie znajdowała się inna stacja benzynowa. Pamiętaj także o tym, że lokalizacja powinna być zaaprobowana od strony formalnej przez odpowiednie organy (np. przez Urząd Gminy, Wydział Ochrony Środowiska itp.).

Inwestor planujący otwarcie stacji benzynowej musi uzyskać koncesję wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Pozwolenie to jest wydawane na czas oznaczony (od 10 do 50 lat).

Jeśli już wybrałeś miejsce i zdobyłeś potrzebne pozwolenia, kolejnym krokiem podczas budowy stacji paliw jest dbałość o jakość instalowanego w niej wyposażenia. W praktyce więc należy dołożyć wszelkich starań, aby instalowane rurociągi, dystrybutory, zbiorniki, pompy i systemy pomiarowe charakteryzowały się jak najwyższą jakością i odpornością na działanie szkodliwych czynników (zarówno atmosferycznych, jak i mechanicznych). Z tego powodu zarówno naziemne, jak i podziemne wyposażenie dla stacji paliw powinno być synonimem najwyższej jakości oraz dbałości o każdy szczegół.

Pamiętaj, że wyposażając stację paliw w teraźniejszości, masz bezpośredni wpływ na sposób, w jaki będzie funkcjonowała w przyszłości. Jeśli zadbasz o to, aby wszystkie elementy były wysokiej jakości i fachowo zainstalowane, może się okazać, że pomimo iż wielu posiadaczy stacji paliw boryka się z częstymi awariami i naprawami — Ty pozostaniesz w grupie szczęśliwców, którzy rzadko wzywają ekipę serwisową.

Warto mieć świadomość, że ostateczna forma funkcjonowania stacji paliw zależna jest od podjętych na etapie projektowania decyzji oraz późniejszego wcielenia ich w życie. W celu uniknięcia kosztownych awarii warto wybrać sprawdzonych producentów instalowanego wyposażenia oraz zaufaną firmę odpowiedzialną za jego dostarczenie, instalację i uruchomienie. Należy również zadbać o kwestie serwisowania i konserwacji wszelkich instrumentów, tak aby podczas funkcjonowania obiektu były one niezawodne.

Sprawdzony partner w budowie stacji paliw

Jeśli szukasz, sprawdzonego dostawce oferującego najwyższej jakości wyposażenie stacji paliw istniejąca od 1991 roku rodzinna firma Corrimex przyjdzie Ci z pomocą. Marka oferuje światowej klasy osprzęt i instalacje, takie jak:

  • kompletne instalacje paliwowe KPS,
  • studnie nazbiornikowe Fibrelite,
  • studnie poddystrybutorowe Fibrelite,
  • pokrywy najazdowe Fibrelite,
  • zbiorniki (beznyzna, diesel, LPG, AdBlue),
  • armaturę Elaflex (uszczelnienie, zawory, kompensatory, maszty, studzienki zlewowe),
  • dystrybutory Tokheim (paliwa, LPG, AdBlue),
  • aparaturę pomiarową Gilbarco,
  • pompy paliw Red Jacket
  • i wiele, wiele więcej.

Producenci oferowanych podzespołów to znane na całym świecie i doświadczone firmy takie jak: Tokheim, Elaflex, Red Jacket, Gilbarco Veeder Root oraz KPS Plastic Pipe Systems.

Corrimex oferuje kompleksowe doradztwo techniczne podczas projektowania stacji paliw oraz instalacji zbiorników. Specjaliści z tej firmy zajmują się również dostawą i montażem wyposażenia dla stacji paliw takich jak: systemy rurociągów, systemy pomiarowe oraz dystrybutory paliw w tym LPG oraz dodatku AdBlue.

W skład usług Corrimex wchodzą działania, począwszy od planowania inwestycji, poprzez doradztwo na etapie tworzenia projektu, dostawę i instalację wyposażenia aż po serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Firma przeprowadza także test działania i szczelności instalacji. Jeśli więc chcesz wybudować prężnie działającą stację benzynową i poszukujesz zaufanego partnera — skontaktuj się z przedstawicielem Corrimex.

Poprzedni artykułJak wygląda transportu naczep ciężarowych w terminalach kontenerowych?
Następny artykułJak uniknąć kosztownych przestojów w zakładzie produkcyjnym?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj