Papier ulotkowy, czyli o tym co powinniśmy wziąć pod uwagę przy jego wyborze

Papier ulotkowy, czyli o tym co powinniśmy wziąć pod uwagę przy jego wyborze

Równie ważna jest treść co sposób wykonania. To zdanie doskonale uzmysławia nam jak trudno stworzyć ulotkę, która nie znajdzie się od razu w koszu. Istotą ulotki jest informowanie potencjalnych klientów o naszej ofercie. Dlatego wszystko musi znaleźć się tu w formie skróconej, zminimalizowanej i przekazującej tylko te rzeczy, o których chcemy klientowi opowiedzieć, by zachęcić go do dalszego szukania informacji. W tym wypadku papier jest zatem wyjątkowo ważny.

Rodzaje papieru

Do wyboru mamy klasyczny duet, a więc papier powlekany, tzw. kredowy oraz papier offsetowy. Zwykle w ulotkach wykorzystuje się papier kredowy, gdyż jest on zdecydowanie lepiej pasujący. To papier nieco droższy, ale lepiej prezentujący się w materiałach reklamowych. Jeśli więc zależy nam na ładnym, śliskim papierze, który będzie mniej chłonny, a więc lepiej zachowywał się w różnych warunkach atmosferycznych, to musimy skupić się na papierze kredowym.

Mat czy połysk

Jeśli szukamy ulotek tanich i dobrych, nie warto skupiać się na oszczędnościach w rodzaju papieru czy jego wykończeniu, ale na znalezieniu dobrej drukarni, która stworzy coś wyjątkowego. Taką drukarnią jest https://www.drukarniaonline.pl/, która oferuje zarówno papier kredowy matowy, jak i w połysku. Jakie możemy dostrzec różnice? Przede wszystkim w pochłanianiu światła. Mat rozprasza światło, dzięki czemu ulotka wydaje się być bardziej elegancka i stylowa. Połysk za to sprawia, że jest bardziej rozpoznawalna, błyszczy i zwraca na siebie uwagę w sposób doskonały. Obie formy mogą być wykorzystywane przy gramaturze 170 g/m2 oraz w wersji papieru kredowego.

Nieprzezroczystość

Pamiętajmy także o specyfice ulotki. Jest to zwykle papier zadrukowywany z dwóch stron, a więc narażony na prześwitywanie. Dlatego właśnie dobre drukarnie raczej odradzają używanie papieru o gramaturze 115 g/m2. Zjawisko przebijania nie może być więc zbyt duże, a w przypadku ulotki jest to szczególnie ważne, gdyż obok tekstu pojawiają się na niej także liczne grafiki. Dlatego warto zastanowić się także nad wykorzystaniem papieru matowego, który nieco mniej jest podatny na przebijanie.

Zaufaj specjalistom

Warto nie zostawiać wszystkiego na własnej głowie i zwrócić się o pomoc do dobrej drukarni. W niej fachowcy pomogą zadbać o odpowiednie dopasowanie tego co chcemy wydrukować, do tego, co chcemy uzyskać. Dzięki temu dostosujemy nie tylko gramaturę, uzyskując odpowiednią nieprzezroczystość, ale także rodzaj papieru, jego wykończenie, kwasowość czy nawet kierunek włókien. Dzięki odpowiedniej komunikacji z drukarnią możemy osiągnąć zadowalające efekty bez wielkich wyrzeczeń.

Odpowiedni papier to lepsze drukowanie i lepsza jakość tego, co udało nam się stworzyć, dlatego warto skupić się na wyborze odpowiednich narzędzi oraz konsultacji z drukarnią, która pomoże wybrać takie materiały, byśmy za idealną kwotę mieli idealną ulotkę.

Poprzedni artykułRODO w pożyczkach online
Następny artykułCzyszczenie klimatyzacji w domu w Warszawie – jak często trzeba to robić i komu zlecić usługi?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj