Optymalizacja działu kadr w małej firmie

Oszczędność to kluczowy wyznacznik funkcjonowania większości mikro i małych firm. Wielu przedsiębiorców szuka jej w każdej sferze prowadzonego biznesu. Nie inaczej jest w obszarze działu kadry i płace, który wymaga od firmy dużych nakładów czasowych i intelektualnych.

Rozwiązaniem dla wielu firm w obszarze funkcjonowania kadr i płac jest poszukiwanie udogodnień, które mają za zadanie zoptymalizować pracę w dziale, zmniejszyć nakład czasu pracy i obniżyć koszty. Takie udogodnienia istnieją pod postacią systemów informatycznych, z których korzysta obecnie wiele mniejszych przedsiębiorstw jak i biura rachunkowe opiekujące się swoimi klientami. Oprogramowanie dla firm jest odpowiedzią na zwiększenie efektywności pracy i odpowiedniego wykorzystania zasobów całej firmy. Jak wybrać odpowiednie oprogramowanie, idealnie pasujące do specyfiki biznesu?

Nie ważne czy firma prowadzi działalność w branży usługowej czy handlowej, warto korzystać z programu, który daje wiele możliwości w zakresie prowadzenia kompletnej dokumentacji kadrowo-płacowej. Bez wątpienia takim programem jest Aga z serii PCBiznes firmy Streamsoft. Streamsoft, jako wieloletni i ceniony dostawca oprogramowania dla biznesu, oferuje kompleksowe wsparcie w wielu obszarach działalności firmy. Na rynku od wielu lat istnieje już system Aga, który skutecznie wspiera procesy zadaniowe działu kadr i płac. Wsparcie sektora kadrowo-płacowego jest istotne z punktu widzenia sprawnego obiegu dokumentów w firmie i prawidłowego rozliczania pracy wszystkich pracowników.

Aplikacja Aga dostarcza niezbędnych informacji o obecności, nadgodzinach i absencjach pracowników, naliczaniu składek, obliczaniu płac. Pozwala automatycznie wyliczać wymiary urlopów, wysyłanie e-Deklaracji formularzy PIT-11, PIT-4R, PIT-R, PIT-8AR , generowanie przelewów na konta osobiste i do ZUS. Przy czym jest zgodny z obowiązującymi przepisami prawa pracy czy systemu ubezpieczeń społecznych dzięki systematycznym aktualizacjom. Ponadto jego czytelny i prosty w obsłudze interfejs nie sprawia problemów nawet początkującym użytkownikom, nie trzeba więc przeprowadzać szczegółowych szkoleń w tym zakresie.

Oszczędność, której tak poszukują obecnie właściciele mniejszych firm, mogą odnaleźć w programach informatycznych. Z ekonomicznego punktu widzenia to wartościowe udogodnienie dla prowadzenia biznesu. Korzystanie z oprogramowania dla firm w obszarach zarządzania kadrami i płacami umożliwia optymalizację czasu i kosztów. Taki system wspomaga i poprawia całokształt pracy i zwiększa potencjał firmy. Streamsoft proponuje sześćdziesięciodniową darmową wersję próbną programu Aga. Dokładne informacje na temat produktu znajdują się na stronie www.pcbiznes.pl.

Poprzedni artykułNieruchomości inwestycyjne w małych miejscowościach – czy warto je kupować?
Następny artykułFakturowanie online

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj