Optymalizacja działu kadr w małej firmie

Oszczędność to kluczowy wyznacznik funkcjonowania większości mikro i małych firm. Wielu przedsiębiorców szuka jej w każdej sferze prowadzonego biznesu. Nie inaczej jest w obszarze działu kadry i płace, który wymaga od firmy dużych nakładów czasowych i intelektualnych.

Rozwiązaniem dla wielu firm w obszarze funkcjonowania kadr i płac jest poszukiwanie udogodnień, które mają za zadanie zoptymalizować pracę w dziale, zmniejszyć nakład czasu pracy i obniżyć koszty. Takie udogodnienia istnieją pod postacią systemów informatycznych, z których korzysta obecnie wiele mniejszych przedsiębiorstw jak i biura rachunkowe opiekujące się swoimi klientami. Oprogramowanie dla firm jest odpowiedzią na zwiększenie efektywności pracy i odpowiedniego wykorzystania zasobów całej firmy. Jak wybrać odpowiednie oprogramowanie, idealnie pasujące do specyfiki biznesu?

Nie ważne czy firma prowadzi działalność w branży usługowej czy handlowej, warto korzystać z programu, który daje wiele możliwości w zakresie prowadzenia kompletnej dokumentacji kadrowo-płacowej. Bez wątpienia takim programem jest Aga z serii PCBiznes firmy Streamsoft. Streamsoft, jako wieloletni i ceniony dostawca oprogramowania dla biznesu, oferuje kompleksowe wsparcie w wielu obszarach działalności firmy. Na rynku od wielu lat istnieje już system Aga, który skutecznie wspiera procesy zadaniowe działu kadr i płac. Wsparcie sektora kadrowo-płacowego jest istotne z punktu widzenia sprawnego obiegu dokumentów w firmie i prawidłowego rozliczania pracy wszystkich pracowników.

Aplikacja Aga dostarcza niezbędnych informacji o obecności, nadgodzinach i absencjach pracowników, naliczaniu składek, obliczaniu płac. Pozwala automatycznie wyliczać wymiary urlopów, wysyłanie e-Deklaracji formularzy PIT-11, PIT-4R, PIT-R, PIT-8AR , generowanie przelewów na konta osobiste i do ZUS. Przy czym jest zgodny z obowiązującymi przepisami prawa pracy czy systemu ubezpieczeń społecznych dzięki systematycznym aktualizacjom. Ponadto jego czytelny i prosty w obsłudze interfejs nie sprawia problemów nawet początkującym użytkownikom, nie trzeba więc przeprowadzać szczegółowych szkoleń w tym zakresie.

Oszczędność, której tak poszukują obecnie właściciele mniejszych firm, mogą odnaleźć w programach informatycznych. Z ekonomicznego punktu widzenia to wartościowe udogodnienie dla prowadzenia biznesu. Korzystanie z oprogramowania dla firm w obszarach zarządzania kadrami i płacami umożliwia optymalizację czasu i kosztów. Taki system wspomaga i poprawia całokształt pracy i zwiększa potencjał firmy. Streamsoft proponuje sześćdziesięciodniową darmową wersję próbną programu Aga. Dokładne informacje na temat produktu znajdują się na stronie www.pcbiznes.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here