Ogrzewanie gazem propan = ekologia + tania instalacja

W dobie mody na ekologię oraz potrzeby dbania o zasoby naturalne powstało wiele alternatywnych metod ogrzewania budynków. Kotły na węgiel brunatny czy drewno odchodzą w niepamięć, a ich miejsce zajmują nowoczesne urządzenia grzewcze. Jednym z nich są kotły na ogrzewanie gazem propan. To coraz bardziej popularny sposób ze względu na niskie koszty i prosty montaż instalacji.

Ogrzewanie gazem propanem czy mieszanką propan butan? Jaka to różnica?

Ogrzewanie domu gazem propan to nie to samo co popularna mieszanka propan butan, czyli LPG. Propan, który ma przekazywać energię cieplną w czasie spalania musi mieć postać płynną. Zamienia się w gaz dopiero przy temperaturze – 40 stopni. Jest więc bezpieczny w używaniu w warunkach klimatycznych naszego kraju. Najważniejszym jednak argumentem przemawiającym za wykorzystaniem gazu propan jest uzyskanie wyższej temperatury, niż w przypadku mieszanki LPG. I to ta kwestia zapewnia mu przewagę. Dodatkowo w temperaturze poniżej 0 stopni C gaz propan odparowuje z mieszaniny gazów i pozostaje sam butan, co zmniejsza jej efektywność. Zmienia się skład chemiczny gazu, a jego wykorzystanie staje się bezcelowe i nieopłacalne.

Jakie korzyści wynikają z ogrzewania gazem propan?

Zbiornik na gaz propan można umieścić na betonowej płycie na powierzchni ziemi. Niskie temperatury nie stanowią zagrożenia w bezpiecznym transporcie gazu płynnego przy pomocy przewodów umieszczonych w ziemi. Spalanie gazu propan może odbywać się przy użyciu ekologicznych i niskoemisyjnych kotłów kondensacyjnych.

Zastosowanie tego typu kotłów zwiększa wydajność propanu do ogrzewania domu. Ważną kwestią jest również to, że instalacją na gaz propan można zasilić kuchenkę gazową oraz urządzenia do podgrzewania wody. Ogrzewanie tym rodzajem gazu jest także dobrym rozwiązaniem dla właścicieli domów, którym tymczasowo odmówiono zgody na podłączenie do sieci gazowej. Można a w ten sposób zapewnić sobie ogrzewanie na jeden lub więcej sezonów. Gaz propan to substancja o wszechstronnym i łatwym zastosowaniu.

Źródło: LPGDirect

Poprzedni artykułJakie łóżko wybrać dla nastolatka?
Następny artykułBukmacher – tradycyjny czy internetowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj