Oddłużanie osób prywatnych – jak przebiega?

ulga dług spłata zadłużenie

Rosnące odsetki, telefony od wierzycieli, konieczność jednoczesnej spłaty wielu zobowiązań – niestety opis ten staje się rzeczywistością coraz większej liczby Polaków. Przychodzi wówczas taki moment, że długi przekraczają miesięczny budżet, prowadząc nieuchronnie do bankructwa, a to może skutkować nawet załamaniem zdrowia ze względu na stres z tym związany. Czy istnieje wyjście z problemów finansowych o tak dużej wadze? Jakie programy pomocowe są dostępne dla osób zadłużonych?

Jak powinno przebiegać oddłużanie osób prywatnych?

Proces wychodzenia z długów nie powinien wiązać się z zaciągnięciem kolejnego kredytu lub pożyczki. Popularne kredyty konsolidacyjne pomagają w lepszej organizacji spłat ratalnych, rozciągając w czasie i obniżając wysokość miesięcznych płatności. Jednak ich działanie polega na pokryciu żądań wcześniejszych wierzycieli nowym, droższym kredytem. Wydaje się, że znacznie tańszym i skuteczniejszym sposobem na pozbycie się długów może być personalizowany program oddłużeniowy. W programie tym procedury na oddłużanie osób prywatnych zaczynają się od stworzenia indywidualnego planu oddłużeniowego. Jest on efektem analizy sytuacji finansowej dłużnika, zestawionej z całkowitą wartością wszystkich zobowiązań. Celem planu oddłużeniowego pozostaje przedstawienie osobie prywatnej realnego schematu wyjścia z długów. Priorytetem jest tutaj zachowanie płynności finansowej i uniknięcie nadmiernego obciążenia dla miesięcznego budżetu.

Następnym krokiem programu oddłużeniowego jest utworzenie indywidualnego rachunku, na który dłużnik będzie dokonywał wpłat, zgodnych z przyjętym planem. Oddłużanie osób prywatnych polega podobnie jak kredyt konsolidacyjny na połączeniu wielu zobowiązań w ramach jednej miesięcznej płatności, jednak w przeciwieństwie do nich program Ulga od Długu co do zasady nie pożycza swoim klientom żadnych pieniędzy na spłatę zadłużenia. Zasada jego działania opiera się na między innymi negocjacji warunków spłaty z dotychczasowymi wierzycielami i zastosowaniu wszelkich narzędzi prawnych pozwalających na kwestionowanie działań i roszczeń wierzycieli. Ulga od Długu skupia się również na wspieraniu dłużnika w prowadzeniu wszelkiej korespondencji, udzielaniu mu pomocy przez kancelarię prawną, a także przedstawicielstwie prawnym na każdym etapie realizacji założeń programowych.

Aby kancelaria mogła podjąć działania polegające w pierwszej fazie na analizie dokumentów pożyczkowych konieczne jest udzielenie jej pisemnego pełnomocnictwa do reprezentacji Również na jego podstawie specjaliści ds. oddłużania oraz prawnicy podejmują rozmowy z kredytodawcami, negocjując warunki spłaty tak, aby były bardziej przyjazne dla osoby zadłużonej. Ponieważ interesem obu stron – zarówno wierzycieli jak i kredytobiorców jest regulacja długu, ugoda polegająca na redukcji zadłużenia w większości przypadków będzie możliwa do osiągnięcia. Natomiast jeśli negocjacje nie skutkują, możliwe jest, że strategią kancelarii będzie wejście z właścicielem długu na drogę sądową.

Ulga od Długu – specyfika pierwszego programu oddłużeniowego w Polsce

Wszystkie powyższe właściwości i etapy dotyczą programu oddłużeniowego Ulga od Długu, który dokonał rewolucji na rynku pomocy osobom, które z różnych przyczyn życiowych zaczęły mieć problem z regulowaniem swoich zobowiązań finansowych. Ulga od Długu nie oferuje natychmiastowego „pozbycia się” problemu. Program zakłada nawet kilkuletnią pracę nad wychodzeniem z długów, jednak umożliwia osiągnięcie wolności finansowej na korzystnych warunkach dla dłużnika. Proces wychodzenia z długów ma charakter namacalny i realny, a opieka prawna oraz dział obsługi daje klientom programu pewność, że nie są pozostawieni bez pomocy w ciężkiej sytuacji życiowej z jaką się borykają. Warto zapoznać się z informacjami na stronie ulgaoddlugu.pl, otwierając tym samym możliwości wyjścia z długów bez drenażu domowego budżetu.

Poprzedni artykułCzym są wagi paletowe?
Następny artykułJak wybrać catering dietetyczny dopasowany do potrzeb?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj