Od kamienia do pieczątki bez tuszu – wybieramy najlepsze stemple dla naszej firmy

Mimo że ludzkość korzysta ze stempli od Starożytności, pieczątki, które znamy dzisiaj stały się popularne dopiero w XI w. n. e. Wówczas używano stempli wykonanych z kamienia. Służyły one do potwierdzania autentyczności dokumentów królewskich. Ich wykonanie wymagało nie lada umiejętności i było niezwykle czasochłonne. Dzisiaj, za sprawą nowoczesnych technologii zamówiona przez nas pieczątka beztuszowa jest gotowa do użytku w zaledwie 5 minut, a jakby tego było mało nowoczesne kompaktowe maszyny błyskowe umożliwiają nam wyrób własnych stempli pre-ink bez wychodzenia z biura czy składania zamówienia online. Ale czym są stemple pre-ink i czym różnią się pieczątki beztuszowe od tradycyjnych automatów?

Pieczątki beztuszowe w japońskiej technologii Sun Stamper

Sekretem japońskiej technologii Sun Stamper jest światłoczuła guma mikroporowata, którą naświetla się w specjalistycznej maszynie błyskowej. Guma ta ma setki tysięcy mikroskopijnych porów, które pod pływem emitowanego przez urządzenie błyskowe światła są zamykane w miejscach, w których nie są zakryte wydrukiem odzwierciedlającym wzór pieczątki. Wydruk wzoru pieczątki wykonuje się na specjalnej folii Kimoto. Po naświetleniu guma umieszczana jest w specjalnej oprawie, a pieczątka gotowa do pracy.

Najbardziej znanym i rozpoznawalnym na polskim rynku dystrybutorem akcesoriów i urządzeń do wyrobu pieczątek beztuszowych jest marka Modico. Firma początkowo specjalizowała się w dystrybucji oprawek i akcesoriów zagranicznych producentów. Dziś oferuje klientom pełną gamę własnych oprawek do pieczątek błyskowych, od 2012 roku także w wariancie NOMO.

Zalety beztuszowych pieczątek Modico i NOMO

Pieczątki beztuszowe Modico i NOMO to innowacyjne, funkcjonalne i estetyczne rozwiązania, które doskonale wpisują się w oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Stemple wykonywane w japońskiej technologii Sun Stamper nie mają sobie równych pod względem jakości odzwierciedlenia na papierze. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii pieczątki beztuszowe – w branży pieczątkarskiej często nazywane również fashowymi od angielskiej nazwy technologii błyskowej flash system – są wyjątkowo dokładne, co gwarantuje bardzo szczegółowe odbicie nawet w przypadku najmniejszych elementów pieczątki. Ich atutem jest również trwałość i niezawodność przez długi czas użytkowania – jedno naświetlenie wafla przekłada się na minimum 5000 wyraźnych odbić lub 7 lat użytkowania. W odróżnieniu od tradycyjnych pieczątek tuszowych, pieczątki Modico i NOMO nie zasychają i są zawsze gotowe do użycia.

Poprzedni artykułKalendarz dla rolnika.
Następny artykułJak zasięgnąć pożyczki bez wychodzenia z domu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj