Nowoczesny kurs ISO 9001 – jakich zagadnień powinien dotyczyć?

ISO 9001:2015 to międzynarodowa norma określająca wymagania, które powinien spełniać system zarządzania jakością w organizacji. Aktualizacja normy, jaka weszła w życie w 2015 roku, wprowadziła tzw. myślenie oparte na ryzyku. Dziś firmy muszą bowiem mierzyć się z niepewnością gospodarczą i handlową, rosnącymi oczekiwaniami społecznymi oraz skutkami zmian klimatycznych. Szukając kursu nt. ISO 9001 sprawdź, czy zagadnienie ryzyka znalazło się w programie.

W ostatnich latach nastąpił dziesięciokrotny wzrost niepewności handlowej. Jednocześnie społeczeństwo, które oparte jest na konsumpcjonizmie, wykształciło nowe modele współpracy czy wymiany dóbr. Przykładem może być tutaj wzrost zainteresowania wynajmem, zamiast kupnem na własność. Zmiany dotyczą także klimatu. Naukowcy o lat podkreślają jak fundamentalne dla nas wszystkich będą (i już są) skutki zmian klimatu

Czy w takiej sytuacji tworzenie dokumentacji ISO 9001 w organizacjach ma sens? Czy trzeba będzie ją diametralnie zmienić każdego roku?

Przed tym dylematem stanęli twórcy aktualizacji normy ISO 9001. Mając świadomość zmian, jakie zachodzą w otaczającym nas środowisku, nowa norma ISO została tak zaprojektowana, by powstające na jej bazie systemy jakości były elastyczne i dały się dostosować do wymagań rynku i aktualne przez kolejne dziesięć lat.

Jednocześnie starano się tak ją przygotować, aby organizacje mogły bez przeszkód odzwierciedlić w swojej dokumentacji zmiany zachodzące w coraz bardziej złożonym i dynamicznym środowisku pracy. Dobrym przykładem jest powszechna praca z domu (home office) w czasie pandemii koronawirusa.

Firmy, które decydują się w obecnych czasach na wdrożenie normy ISO 9001, rozpoczynają tego typu projekty zazwyczaj wielotorowo. Jednym z działań jest wybór firmy doradczej, która wspiera je podczas tworzenia dokumentami. Równolegle pracownicy dedykowani do wdrożenia ISO 9001 uczestniczą w szkoleniach poszerzających wiedzę na temat tego standardu. Przeszukując rynek pod kątem najlepszego kursu nt. ISO 9001 warto zwrócić uwagę, na ile temat zmian oraz myślenie oparte na ryzyku jest w nim wyeksponowane. Oferta rynkowa jest rzeczywiście bogata a to jedna z opcji: https://szkolenia.bureauveritas.pl/.

Poprzedni artykułOdszkodowanie a zadośćuczynienie za wypadek – czym to się różni?
Następny artykułKubki z logo firmy – doskonałe narzędzie marketingowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj