Nowoczesne systemy parkingowe – parkowanie nie musi być kłopotem!

Nowoczesne systemy parkingowe – parkowanie nie musi być kłopotem!

Na coraz większej liczbie parkingów możemy znaleźć nowoczesne systemy parkingowe – urządzenia oraz systemy, które pozwalają na jeszcze bardziej efektywne, ergonomiczne oraz wydajne parkowanie. Dzięki nim pozostawienie auta na dowolny czas nie musi być kłopotem!

Kiedyś, gdy chcieliśmy zaparkować auto i zapłacić za miejsce do parkowania, musieliśmy poszukiwać parkingowego, który pobierał opłatę i wręczał odpowiedni bilecik. Teraz sprawa wygląda już znacznie inaczej, ponieważ parkingi coraz częściej wykorzystują systemy parkingowe, które obejmują parkomaty, szlabany oraz specjalne programy, które pozwalają na łatwiejsze monitorowanie oraz zarządzanie parkowaniem. Pod pojęciem systemu parkingowego znajduje się wszystko, co potrzebne do obsługi parkingu. Firmy, które dostarczają tego rodzaju systemy, mają wielu klientów, między innymi są to hotele, szpitale, galerie handlowe, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

System parkingowy może być obsługowy albo bezobsługowy. W tym pierwszym przypadku mamy do czynienia ze szlabanami, które wpuszczają na teren parkingu klientów – zapłata odbywa się wówczas na recepcji, w punkcie informacyjnym czy w specjalnej budce. Druga opcja to system parkingowy bezobsługowy – jest on znacznie wygodniejszy, ponieważ istnieje możliwość zapłaty w parkomacie, na przykład z użyciem monet, ale też kart płatniczych.

Dobór odpowiedniego systemu parkingowego zależny jest przede wszystkim od miejsca, w którym ma znajdować się parking, a także od tego, jakie jest jego przeznaczenie. Gdy nie wiemy, na co się zdecydować, zawsze możemy skonsultować się z dostawcami systemów – mogą nam wtedy doradzić w doborze optymalnej oferty. Nowoczesne systemy parkingowe zapewniają swoim klientom kompleksowe rozwiązania, także skrojone na miarę. Dzięki nim można prowadzić jeszcze efektywniejsze zarządzanie parkingami, tworzyć analizy, nadzorować aktualny ruch na parkingu.

System parkingowy można zakupić na własność, ale można też do wydzierżawić albo wyleasingować. Te dwie ostatnie opcje cieszą się największym zainteresowaniem, ponieważ pozwalają na uzyskanie dostępu do nowoczesnego systemu wraz z kompletnym wyposażeniem bez potrzeby ponoszenia bardzo wysokich kosztów początkowych.

Poprzedni artykułBiletomaty autobusowe i kolejowe – jak usprawniają podróżowanie?
Następny artykułPrzedsiębiorstwo przyjazne naturze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj