Przez wielu, Kanada nazywana jest Krajem Klonowego Liścia. Zresztą właśnie ten motyw znalazł się na serii numizmatycznej Maple Leaf. Jednak nie jest to jedyne, z czego warto znać kraj ze stolicą w Ottawie. Ma on naprawdę sporo ciekawych miejsc.
Wszyscy, którzy doceniają sztukę, zwłaszcza w jej wymiarze wizualnym, powinni odwiedzić mieszczącą się w Ottawie National Gallery of Canada. Jak sama nazwa wskazuje, na wystawach prezentowane są dzieła sztuki. Rzecz jasna, największy nacisk położono na rodzimych twórców. Całość została powołana do życia w 1880 roku, może więc pochwalić się naprawdę długą historią. Niemała jest również zresztą obszerność zbiorów w ramach całości ekspozycji. Wedle szacunków, ich stan opiewa bowiem na kilkaset tysięcy elementów. Możemy tu znaleźć między innymi obrazy, ale też sztukę wizualną w postaci zdjęć oraz rysunków i grafik. Nie zabraknie tutaj także czegoś dla tych, którzy najbardziej cenią sobie sztukę współczesną, w różnych jej odmianach. Oprócz kanadyjskich twórców, mona natknąć się także na prace artystów ze Starego Kontynentu. Do najbardziej istotnych dzieł, jakie udostępnia się zwiedzającym, należą między innymi: Estera u bram pałacu (Sandro Boticelli), Zimowy pejzaż (Cornelius Krieghoff) oraz choćby Formy wstępujące (Bertram Brooker). Wizyta w kanadyjskim muzeum to więc świetna okazja, by odbyć swoistą podróż przez różne epoki w sztuce, oraz lepiej poznać rządzące w niej przez lata różnego rodzaju koncepcje.
Jeżeli myślimy o Kanadzie, raczej ciężko nie kojarzymy tego kraju z budową zamków. Intuicyjnie myślimy przecież, że to raczej domena Europy. W przypadku Casa Loma bo o nim mowa, sprawa ma się zgoła inaczej. Budowla stworzona zgodnie z założeniami neogotyku powstała w 1914 roku. Zlokalizowana jest w Toronto, największym kanadyjskim mieście na południu kraju. Prace konstrukcyjne trwały w sumie trzy lata. Brało w nich udział w sumie kilkuset ludzi. Początkowe wspomnienie tu o Europie nie jest dla powstania konstrukcji bez znaczenia. Wszystko dlatego, że pomysłodawcą był Sir Henry Mill Pellatt. Brytyjczyk był finansistą i przemysłowcem.
Świetnym miejscem, do błogiego odpoczynku, będzie z kolei Vancouver. To dlatego, że właśnie tam znajduje się bardzo dużo parków. Najbardziej chyba znanym spośród nich jest Park Stanleya. Założono go już w latach osiemdziesiątych XIX stulecia. Do tej pory, jest on zresztą największą tego typu powierzchnią rekreacyjną na planie całego miasta. Vancouver to także świetne miejsce do uprawiania wielu sportów zimowych. To zresztą właśnie tu odbywały się igrzyska olimpijskie w 2010.
Jak widać, oprócz produkcji doskonałej i znanej wielu monety bulionowej, Kanada ma zaoferowania wprost ogromnie dużo. Warto więc rozważyć właśnie ten kraj jako kierunek którejś z wakacyjnych podróży w przyszłości. Tym bardziej, że jak widać, jest tam co robić o każdej porze roku.
Oferta na złote monety bulionowe znajdziecie na stronie firmy Tavex, dealera złota od ponad 30 lat.