Najważniejsze zalety carsharingu dla firm

Dla wielu nowoczesnych przedsiębiorców inwestycja we własną firmową flotę okazuje się wydatkiem, który pozwala na sprawne przemieszczanie się pomiędzy różnymi klientami lub konferencjami. Wówczas służbowy samochód wiąże się nie tylko z lepszym wizerunkiem przedsiębiorstwa, ale przede wszystkim zapewnia pracownikom większą wygodę i pozwala dotrzeć na miejsce o wskazanym czasie. Brak spóźnień przekłada się z kolei na lepsze relacje z partnerami biznesowymi i na odpowiedzialnym budowaniu marki. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że inwestycja w służbowe samochody wzięte w leasing lub objęte ratami dla wielu firm staje się dużym obciążeniem finansowym, które w efekcie utrudnia dalszy rozwój i podejmowanie działań inwestycyjnych. Dlatego też dobrym pomysłem okazuje się poszukanie alternatywnych rozwiązań, które pozwolą na skompletowanie firmowej floty i które będą dopasowane do budżetu danego przedsiębiorstwa. Jedną z takich opcji jest carsharing dla firm.

Na czym polega outsourcing przejazdów służbowych?

Inwestycja w firmową flotę z pewnością pozwala przedsiębiorcom na większą niezależność, ale jednocześnie wiąże się z dużymi, regularnymi wydatkami, które nie zawsze w pełni się zwrócą. Warto między innymi zwrócić uwagę na fakt, że w większości przedsiębiorstw pojawiają się zarówno okresy, w których pracownicy bardzo często korzystają z samochodów, jak i momenty, gdy większość firmowych pojazdów przez dłuższy czas znajduje się jedynie na parkingu. Wówczas przedsiębiorca musi opłacać leasing lub raty niezależnie od tego, czy samochody są w użyciu, a w przypadku chęci rezygnacji z ich wykupienia niekiedy należy liczyć się z koniecznością uzupełnienia wielu formalności. Dlatego też decydując się na zakup firmowej floty, trzeba wcześniej przygotować rzetelny plan jej wykorzystania oraz spłacania, aby inwestycja w jak największym stopniu się zwróciła.

Outsourcing przejazdów służbowych, który pojawia się między innymi w ofercie Traficara, zapewnia przedsiębiorcom dużą niezależność połączoną z większą płynnością finansową firmy. Takie rozwiązanie staje się możliwe za sprawą wypożyczenia określonej liczby pojazdów, które nie będzie wiązało się z koniecznością późniejszego wykupienia samochodów. Dzięki temu przedsiębiorcy oraz pracownicy zyskują łatwy dostęp do wynajętych aut, z których mogą swobodnie korzystać podczas spotkań z klientami czy partnerami biznesowymi. Ponadto właściciele firm, decydując się na carsharing dla firm, mogą zarządzać flotą za pomocą specjalnego panelu administracyjnego. W efekcie z łatwością przydzielą dostęp do samochodów poszczególnym pracownikom, a także będą w stanie łatwo kontrolować rzeczywiste wykorzystanie opłacalnych pojazdów.

Co sprawia, że carsharing dla firm jest opłacalnym rozwiązaniem?

Możliwość płacenia jedynie za wypożyczenie danych samochodów i za ich rzeczywiste zużycie dla wielu przedsiębiorców okazuje się bardzo opłacalnym rozwiązaniem, które nie nadwyręża zbytnio budżetu firmy oraz pozwala tym samym na inne inwestycje. Dzięki temu budżet przedsiębiorstwa nie jest obciążony dużym, stałym kosztem, a wszystkie wydatki wynikające z carsharingu dla firm można łatwo wliczyć w comiesięczne koszty. Warto ponadto wspomnieć, że wypożyczane samochody są w pełni sprawne i ubezpieczone, co sprawia, że przedsiębiorcy nie muszą martwić się naprawami, ważnymi dokumentami czy przeglądami.

Poprzedni artykułZarobki handlowców
Następny artykułAdwokat Szczecin – czym się zajmuje Kancelaria Adwokacka Ewy Janiszewskiej w Szczecinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj