Najpopularniejsze książki polityczne

Najpopularniejsze książki polityczne

Książki społeczno-polityczne stają się coraz popularniejsze, bo zdradzają nam wiele o mechanizmach funkcjonowania współczesnego świata. Polityka, duże pieniądze i intrygi interesują ludzi od zawsze. Polecamy dwa wybrane tytuły.

Wielu czytelników zastanawia się nad wpływami w świecie politycznym – kto pociąga za sznurki, dlaczego konkretny polityk ma tak duże poparcie, jak to się dzieje, że zachodnie społeczeństwa ufają populistycznym ugrupowaniom? Na wiele pytań można znaleźć odpowiedzi m.in. w książkach społeczno-politycznych. Sprawdź, co warto przeczytać.

Bob Woodward – „Strach. Trump w Białym Domu”

Oto książka o kulisach kariery politycznej Donalda Trumpa. Premiera „Strach. Trump w Białym Domu” odbyła się we wrześniu w Stanach Zjednoczonych, a polskie tłumaczenie 28 listopada nakładem wydawnictwa W.A.B. W Stanach Zjednoczonych szybko wzbudziła ogromne zainteresowanie, ale także kontrowersje.

Autorem książki jest dziennikarz śledczy, Bob Woodward, ten sam, który miał udział w ujawnieniu afery Watergate, co sprawiło, że prezydent Richard Nixon ustąpił ze stanowiska. Dzięki lekturze można poznać ważne, a dotąd nieznane szerokiemu gronu fakty na temat kariery politycznej Donalda Trumpa i działań w Białym Domu.

Co prawda sam Trump przed premierą uznał ten materiał za oszustwo, a Woodwarda nazwał kłamcą i człowiekiem niestabilnym emocjonalnie – aby wyrobić sobie własne zdanie, warto sięgnąć po książkę, mając na uwadze, że autor rozmawiał setki godzin ze współpracownikami prezydenta USA. Można też znaleźć wiele opinii na jej temat w mediach z całego świata.

Dla zainteresowanych światową polityką jest to lektura obowiązkowa – można poznać nieznane fakty z życia Trumpa i Białego Domu, a także zaskakujące opinie i informacje od jego bliskich współpracowników, czyli uzyskał fakty z pierwszej ręki. Dowiadujemy się między innymi, że doradcy Trumoa usuwali część ważnych dokumentów z jego biurka, obawiając się, że może on podjąć niebezpieczne dla kraju decyzje.

Aleksandra Szarłat – „Pierwsze damy III Rzeczypospolitej”

Wiele uwagi poświęca się zawsze prezydentom, pomijając ich żony. Tymczasem przy każdym mającym władzę stoi druga osoba, która zwykle bierze czynny udział w życiu politycznym, pomagają zdobywać uwagę, przychylność i wpływy. Książka Aleksandry Szkarłat przedstawia bohaterki drugiego planu – żony polskich prezydentów III Rzeczypospolitej, bogato ilustrując publikację zdjęciami, także ze zbiorów prywatnych.

W książce przedstawiono sześć różnych kobiet, które towarzyszyły mężczyznom u władzy, łącznie przez niemal 30 lat – od 31.12.1989 do czasów obecnych. Prezydentowe też zawsze podlegają ocenie, ich działania, strój, zachowanie, forma wypowiedzi – wszystko jest obserwowane, krytykowane, chwalone, odrzucane itd. Z książki można dowiedzieć się, jak radzą sobie z krytyką, co jest najtrudniejsze w nowym życiu, czego musiały się nauczyć, jak wspierają mężów, jakie mają własne poglądy na wiele tematów itd.

Poprzedni artykułIle kosztuje wynajęcie agencji ochrony?
Następny artykułPośrednictwo pracy w nowym wydaniu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj