Na co zwracać uwagę podczas podpisywania umowy na lokal biurowy?

Jak zapewne zgodzi się z nami niejeden przedsiębiorca – podpisanie umowy powinno być ostatnim krokiem procedury mającej na celu nabycie na własność bądź też wynajęcie przestrzeni biurowej, w której to będzie mogła być prowadzona działalność gospodarcza.

Zanim do niego przejdziemy, koniecznym jest zaznajomienie się ze specyfiką obiektu oraz określenie, czy w sposób optymalny on nam odpowiada. Przede wszystkim lokale biurowe w Krakowie, które będą miały przyciągać znaczną ilość potencjalnych konsumentów oraz umożliwić zatrudnionym pracownikom bezproblemowy dojazd do miejsca pracy powinny być dogodnie zlokalizowane, najlepiej w centrum aglomeracji miejskiej lub w jednej z jej licznych dzielnic przemysłowo-komercyjnych. W umowie uwzględnione powinno być także pełne wyposażenie danej przestrzeni, z jasnym wyszczególnieniem jakiego osprzętu komputerowego, udogodnień oraz elementów dekoracyjno-użytkowych możemy się spodziewać po otrzymaniu kluczy do biura. Pozwoli to uniknąć nieporozumień oraz da przedsiębiorcy możliwość określenia, czy dana przestrzeń będzie w stanie zaspokoić jego potrzeby.

Biznesmeni wybiegający myślami o kilka kroków naprzód powinni upewnić się także, że dany lokal, który to chcą oni nabyć lub też wynająć, cechuje się zadowalającym metrażem. Nie mówimy tu jedynie o możliwości realizowania w sposób satysfakcjonujący codziennych obowiązków zawodowych, ale także o potencjalnym dalszym rozwoju, który nierozerwalnie będzie się wiązał z koniecznością zatrudnienia większej liczby pracowników oraz przygotowania dodatkowych stanowisk. Przed podpisaniem umowy należy sprawdzić, czy dany lokal daje nam takie możliwości i czy pozwoli na prowadzenie biznesu w ujęciu nie tylko krótko- ale i długoterminowym.

Lokale biurowe w Krakowie, które przyciągają największą liczbę zainteresowanych oferują im także bardzo wysoki standard. Nie obawiajmy się zapoznać z ofertą od kilku do kilkunastu takich obiektów, aby ostatecznie znaleźć ten, który zapewni wysoką produktywność zespołu oraz przyjemne wrażenia interesantów.

Można to osiągnąć na przykład w sytuacji, gdy w ramach danej przestrzeni zaimplementowana zostanie wydajnie działająca klimatyzacja, natomiast zastosowane w biurowcu okna i drzwi zapewnią optymalny stopień izolacji akustycznej i cieplnej. Nie bez znaczenia mogą być także dodatkowe udogodnienia, takie jak automaty z kawą, napojami i przekąskami, czy też wydzielone obszary, w których przedstawiciele firmy będą mogli w intymnej atmosferze spożyć posiłek bądź odpocząć i zregenerować siły podczas przerwy.

W umowie zagwarantowany powinien być także stały, jasno określony czynsz oraz wyszczególnione powinny zostać ewentualne opłaty eksploatacyjne i dodatkowe, za których ponoszenie odpowiedzialność ponosić będzie przedsiębiorca. Jasno określona powinna być także metoda rozliczeń, jako że przy dłuższym wynajmie bądź też nabywaniu przestrzeni biurowej na stałe pozwoli to uniknąć nieporozumień i ewentualnych problemów prawnych.

Kiedy dopilnujemy wszystkich nadmienionych w dzisiejszym artykule formalności, będziemy mogli z motywacją, determinacją i nowymi siłami przystąpić do pozyskiwania nowych klientów oraz świadczenia im wysokiej jakości usług!

Poprzedni artykułWarszawa wita konferencje- sale konferencyjne na topie
Następny artykułJak działa test osobowości DISC?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj