Montaż folii grzewczej pod lustro – o czym warto pamiętać?

mata grzewcza lustro

Folia grzewcza pod lustrem umieszczonym w łazience to znakomity sposób na pozbycie się problemu osadzania się na pary wodnej na powierzchni zwierciadła. Ponadto jest dodatkowym źródłem ciepła, którego nigdy za wiele podczas kąpieli i zaraz po niej. Trzeba przy tym pamiętać, że tylko poprawny montaż gwarantuje osiągnięcie pożądanego efektu. Zachęcamy do przeczytania o kilku ważnych kwestiach, które zapewniają, że folia pod lustro TERMOFOL spełni pokładane w niej oczekiwania.

Delikatne obchodzenie się z urządzeniem

Dostarczona prosto ze sklepu folia grzejna jest chroniona dodatkową warstwą folii ochronnej. Dzięki temu można mieć pewność, że nie ulegnie przypadkowemu zniszczeniu podczas transportu czy wskutek kontaktu z niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Dlatego na samym początku po otrzymaniu produktu należy pozbyć się folii ochronnej. Nie jest to trudne, ale wymaga wyczucia. Warto zachować szczególną ostrożność także podczas samego montażu. Folia pod lustro TERMOFOL to urządzenie trwałe, choć delikatne. Mocniejszy nacisk czy przypadkowe uderzenie mogłoby je uszkodzić, co powoduje zazwyczaj ograniczenia w funkcjonalności.

Czy można zmienić wymiary folii pod lustro TERMOFOL?

Nasz produkt można zamówić w wielu wymiarach, np. 400×400 mm, 540×800 mm czy 700×900 mm. Trzeba jednak mieć na uwadze, że folia 40×40 cm nie nadaje się do montażu pod lustrem 40×40 cm. Musi bowiem zostać miejsce na nałożenie przeznaczonego do tego kleju. Odstęp montażowy powinien wynosić co najmniej 10 cm. A więc folia pod lustro TERMOFOL o rozmiarze 400×400 mm będzie doskonale pasować do zwierciadła 500×500 mm czy 600×600 mm.

A czy da się przyciąć folię? W końcu niektóre zwierciadła mają dość niestandardowe wymiary. Niestety nie ma takiej możliwości. Folia grzewcza to gotowy produkt, który wykorzystuje całą swoją powierzchnię. Naruszenie konstrukcji w najlepszym przypadku spowoduje zniszczenie produktu. W skrajnych sytuacjach może jednak grozić wybuchem pożaru po podłączeniu do prądu.

Mamy jednak produkty o naprawdę zróżnicowanych rozmiarach, które można z łatwością dopasować do niemal każdego wyposażenia łazienkowego.

Podłączanie folii pod lustro TERMOFOL do instalacji elektrycznej

Jedną z największych i najbardziej docenianych zalet folii naszej marki jest prostota montażu. Wystarczy wspomnieć, że nadaje się ona do samodzielnej instalacji dzięki dołączonej warstwie taśmy samoprzylepnej. Nie trzeba więc używać dodatkowych materiałów. Trudno o bardziej przyjazny użytkownikom sposób montażu.

O ile jednak przytwierdzenie folii grzewczej do ściany nie sprawi nikomu problemów, to podłączenie urządzenia do elektryczności nie jest już tak proste. Nie wolno zabierać się za to samemu, ponieważ wymaga ingerencji w instalację, a także wykucia w odpowiednim miejscu otworu. Bez fachowej wiedzy można doprowadzić do uszkodzenia systemu, a nawet narazić swoje zdrowie. Dlatego należy pamiętać, aby do podłączenia folii grzewczej pod lustro TERMOFOL zaangażować doświadczonego elektryka z uprawnieniami.

To zaledwie parę kwestii, na które należy zwrócić uwagę podczas montażu. Mamy nadzieję, że pomogą one w bezpiecznym użytkowaniu produktu.

Poprzedni artykułCzym jest 3D doming i co powinieneś o nim wiedzieć?
Następny artykułFluconazole – jak działa? Kiedy się stosuje?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj