Modułowe hale stalowe – jakie zalety niesie ze sobą modułowość?

Modułowe hale stalowe – jakie zalety niesie ze sobą modułowość?
zdjęcie: stock.adobe/Marcin

Hale produkcyjne, magazynowe, garażowe, rolnicze, sportowe, obiekty tymczasowe, chłodnie, przechowalnie, kurniki, obory, chlewnie, ujeżdżalnie – Twoja działalność potrzebuje przestrzeni, aby móc dalej się rozwijać. Ale co zrobić, kiedy perspektywy są obiecujące, jednak nie chcesz inwestować w zbyt wielki obiekt? Jak dostosować i zmieniać budynek zgodnie z własnymi potrzebami, a nie odwrotnie, kiedy swoją pracę musisz podporządkowywać obecnym warunkom? Rozwiązaniem jest modułowa hala stalowa, którą możesz dowolnie dostosowywać do własnych potrzeb. Na czym polega fenomen tych konstrukcji stalowych i jak wygląda budowa takiej hali?

Hala stalowa czy murowana?

Wielu przedsiębiorców i rolników nadal hołduje zasadzie, że nie ma nic lepszego, niż hala murowana. Owszem, to rozwiązanie ma swoje zalety. Jest to przede wszystkim opcja niezwykle trwała i… tutaj mocne strony tego rozwiązania zdają się niestety kończyć. Hale stalowe także należą do obiektów niezwykle wytrzymałych (producenci często oferują na nie wieloletnie gwarancje), ale oprócz tego mogą pochwalić się szerokim wachlarzem innych atutów.

Wymieniając zalety wyboru konstrukcji stalowej, zacząć trzeba od czasu. Postawienie takiej hali, w porównaniu z czasem potrzebnym na budowę hali murowanej, jest kilkukrotnie szybsze. Ale to nie wszystko, co do zaoferowania ma hala stalowa. Koszt konstrukcji, ale również projektu i samego montażu, jest o wiele niższy. Hala stalowa wygrywa też swoją modułowością, a więc łatwością dalszego rozbudowania bądź wprowadzania modyfikacji – tłumaczy specjalista z firmy Frisomat.

Modułowa hala stalowa – dlaczego warto?

Modułowość hal stalowych zdaje się być kwestią, nad którą większość potencjalnych inwestorów raczej się nie zastanawia. Myśląc o obecnych potrzebach przedsiębiorstwa czy gospodarstwa, zapominają o perspektywie długofalowej. A ta oznacza zazwyczaj zmianę. Zamiast więc za kilka lat martwic się, że oto potrzebne jest kolejne pomieszczenie, warto zainwestować w nowoczesne, modułowe rozwiązania.

Hale przemysłowe, magazynowe czy budynki gospodarcze budowane ze stalowych prefabrykatów, które, niczym klocki lub puzzle, można dowolnie łączyć i rozłączać, to uniwersalne rozwiązanie dla każdego. Można powiedzieć, że taki budynek rośnie i zmienia się wraz z Twoim biznesem. Nawet mała hala stalowa, w którą zainwestujesz na początku swojej działalności, z czasem może przekształcić się w zdecydowanie większy obiekt. – Oczywiście z tego względu warto od samego początku wybrać miejsce na jej budowę, które to umożliwi. Nie powinno się stawiać wiaty stalowej w ciasnej, gęstej zabudowie, która uniemożliwi dalsze rozbudowywanie budynku – tłumaczy specjalista z firmy Frisomat.

Producent hal stalowych – jak go wybrać?

Jeśli zdecydujesz się na rozwiązanie, jakie oferuje hala stalowa, z pewnością będziesz chciał uzyskać odpowiedzi na kilka pytań. Pierwszym z nich będzie zapewne to, ile kosztuje hala stalowa? Niestety, na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Wszystko zależy bowiem od wybranego przez Ciebie projektu. Hala stalowa może być większa lub mniejsza, o różnych rodzajach dachu, bram, okien, z wykończeniem lub bez. Taki projekt zaś, wraz z całościowym kosztorysem, przygotuje dla Ciebie wybrany producent konstrukcji stalowych. Tylko jak go wybrać?

Hale produkcyjne, magazynowe czy gospodarcze to zadanie dla profesjonalistów. Najlepiej poszukać takiego producenta, który zakresem swoich usług obejmie cały proces planowanej przez Ciebie inwestycji. Producent powinien więc na samym początku odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Cię pytania i doradzić najlepsze rozwiązanie, poinstruować Cię w zakresie dokumentów i przygotowań, które powinieneś poczynić, a następnie przygotować projekt i kosztorys. Po Twojej zgodzie producent rozpoczyna produkcję poszczególnych elementów. Po uzgodnieniu dogodnego terminu wszystkie elementy hali stalowej są do Ciebie dostarczone i następuje montaż konstrukcji stalowej. Powinien być on przeprowadzony przez grupę specjalistów.

Modułowość konstrukcji stalowych to zaleta, o której nie wszyscy pamiętają. To zdecydowany błąd. Hala warsztatowa, magazynowa czy produkcyjna wykonana w takiej technologii będzie w stanie zmieniać się wraz z Twoim biznesem, dzięki czemu z drogi do rozwoju znika kolejna z przeszkód.

Poprzedni artykułSprawdź, kiedy oświadczenie o spełnianiu wymogów udziału w postępowaniu jest wystarczające
Następny artykułJak być dobrym pracodawcą? Sekret tkwi w grafiku pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj