Meccaniche Veneziane – ponadczasowa jakość i włoski styl

Włoskie wyczucie stylu oraz zegarmistrzowski kunszt. To właśnie łączy w sobie marka Meccaniche Veneziane. Dziś, kiedy coraz więcej osób zwraca uwagę na odpowiednią prezencję, odpowiednie akcesoria mogą okazać się najlepszym wyborem, by uzupełnić elegancką stylizację. Dlaczego włoska galanteria uważana jest za najbardziej stylową? Jaki zegarek Meccaniche Veneziane wybrać? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Włoskie dodatki – dlaczego warto je mieć?

Moda z Półwyspu Apenińskiego od lat uważana jest za tą najbardziej wyszukaną. To właśnie z Włoch pochodzą najbardziej znani projektanci i inny ludzie mody – modele, a także rzemieślnicy krawcy czy kaletnicy. W modzie włoskiej przede wszystkim chodzi o jakość. Projektanci stawiają na najlepsze dostępne materiały i nie interesują ich kompromisy. Taka sama filozofia obowiązuje w produkcji akcesoriów. Właśnie to sprawia, że są one jednym z najbardziej pożądanych dóbr luksusowych.

Meccaniche Veneziane – ponadczasowy dodatek

Co jednak wyróżnia zegarki Meccaniche Veneziane pośród innych dodatków? Przede wszystkim uniwersalny styl. To design łączący renesansową tradycję Wenecji z nowoczesnymi rozwiązaniami wzorniczymi. W dzisiejszym świecie, pełnym nietrwałego, elektronicznego sprzętu, czasomierz, którego sercem jest prawdziwy mechanizm to rzecz absolutnie wyjątkowa. Zegarki Meccaniche Veneziane pod kopertą nie skrywają ani grama elektroniki. To czysta mechanika, o nieporównywalnie większej trwałości. Jest to więc zakup na lata, ale nie jest to jej jedyną zaletą. Istotny jest również wygląd mechanizmu. Po zdjęciu tarczy ukazują się przepiękne zdobienia z dopracowanym do najmniejszego szczegółu wykończeniem. Oksydowana stal i satynowa powłoka sprawią, że pod wrażeniem będzie dżentelmen nawet o najbardziej wyrafinowanym guście.

Zegarki Meccaniche Veneziane – którą serię wybrać?

Wybór produktu Meccaniche Veneziane może stanowić wyzwanie, dla kogoś, kto pierwszy raz ma styczność się z tą marką. Każda z nich posiada własne, unikatowe cechy.

Klasyka w najlepszym wydaniu, czyli Meccaniche Veneziane Arsenale

Nazwa serii pochodzi od Weneckiego Arsenału (Arsenala di Venezia), który był kompleksem zaopatrującym siły wojskowe republiki. To właśnie stamtąd pochodziło wyposażenie weneckich okrętów w czasie największego rozkwitu państwa weneckiego. Dzisiaj zegarki Arsenale reprezentują nie tylko siłę, ale też styl noszącego go mężczyzny. To właśnie dlatego najnowsza, limitowa kolekcja tej serii, to modele w intensywnych kolorach, takich jak zieleń, granat i czerwień. Starsze edycje utrzymane są natomiast w bardziej stonowanej kolorystyce, odpowiedniej do formalnych stylizacji. Arsenale Adriatico, to z kolei zegarki metaliczne, o srebrnej kopercie i pasku. Część z nich posiada dodatkowe złote akcenty. Wszystkie zegarki serii Arsenale cechują wyjątkowe, trójwymiarowe detale tarczy i bezel wykonany ze stali szlachetnej. Są to zegarki duże, o średnicy tarczy 45mm.

Meccaniche Veneziane Redentore, czyli kwintesencja Włoch

Meccaniche Veneziane Redentore to seria mniejszych zegarków, o rozmiarze tarczy 35 lub 40mm. Edycja Jubilee nawiązuje do ekskluzywnej biżuterii. Mniejsze zegarki są bardziej klasyczne, posiadają srebrne lub złote detale. Dla osób szukających bardziej wyróżniającego się wyglądu odpowiedniejsza będzie seria 40-milimetrowa, której szczegóły takie jak wskazówki i wykończenie tarczy cechuje się intensywnymi kolorami. Z kolei kolekcja Riserva di Carica cechuje się nowoczesnym wyglądem, a to za sprawą szlifowanej tarczy dodatkową sub-tarczą z datownikiem. Wskazówki napędza pięciowskaźnikowy mechanizm Seiko NE57. Kolekcje Redentore i Carnival, cechują natomiast wyjątkowy wygląd pasków i bardziej klasyczny wygląd.

Wodne inspiracje Meccaniche Veneziane Nereide

Głównym wyróżnikiem serii Meccaniche Veneziane Nereide, jest niespotykany wygląd tarczy. Odpowiada za nią specjalna zewnętrzna obręcz z cyframi arabskimi. W zegarkach z kolekcji Greenwich Mean Time (GMT) wraz z czwartą, wyróżniającą się kolorem wskazówką dodatkowo umożliwia ona podawanie czasu w wybranej, drugiej strefie czasowej. Z kolei najnowsza kolekcja Nereide Quadrolibrato to limitacja do zaledwie 100 sztuk. Są to zegarki o niezwykle ekskluzywnym wyglądzie. Tak jak wygląd, wyjątkowy jest również ich mechanizm. To szwajcarski MV285, wytwarzany przez producenta Landeron o niemal stuletniej tradycji. Inna kolekcja również wyposażona w ten mechanizm to Nereide Ceramic, której głównym wyróżnikiem jest połyskujący, ceramiczny bezel. Każdy zegarek Meccaniche Veneziane to zatem wzór niepodważalnej jakości oraz kunsztu zegarmistrzowskiego konstruktorów tej marki w bardzo włoskim stylu.

Już czas na odrobinę włoskiego luksusu z Meccaniche Veneziane

Jeśli wciąż nie jesteś przekonany, czy warto wybrać zegarek marki Meccaniche Veneziane, lub wciąż zastawiasz się, która seria będzie najbardziej odpowiednia dla Ciebie, już teraz sprawdź, co do zaoferowania ma ta włoska manufaktura. Z pewnością jeden z zegarków zachwyci Cię na tyle mocno, że zapragniesz zamówić go już dziś!

Poprzedni artykułCo to są paleciaki?
Następny artykułRozwód? Najlepiej ze wsparciem prawnika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj