Masowe wystawianie faktur – kto powinien z niego skorzystać?

Wystawianie faktur dla wielu klientów naraz (tzw. masowe wystawianie faktur) to bardzo funkcjonalny system. Oprócz oszczędności czasu, jaki należałoby poświęcić przy sporządzaniu pojedynczych dokumentów płatności, jest również użytecznym narzędziem w wielu kwestiach formalnych. Kto powinien z niego skorzystać?

Czy masowe wystawianie faktur jest przydatnym rozwiązaniem?

Jeśli potrzebujesz wystawić dużą liczbę dokumentów w krótkim czasie, to masowe wystawianie faktur jest tym, czego potrzebujesz. Przekształca powolny i zmudny proces rozliczeniowy w bardziej zwinny, który zwiększa wydajność twojej firmy. W mgnieniu oka stworzysz i wyślesz setki dokumentów, które trafią bezpośrednio do twoich klientów.

Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które oszczędza czas osób odpowiedzialnych w firmie za finanse. Wystawienie kilku czy kilkunastu faktur zajmuje o wiele więcej czasu niż wystawienie jednego dokumentu. Istnieją także korzyści ekonomiczne takiego rozwiązania, ponieważ personel odpowiedzialny za te zadania może wykonywać inne, bardziej strategiczne i analityczne czynności. Dzięki temu zyskujesz na rentowności, a także możesz wykorzystać ten czas na strategie rozwoju swojej działalności.

Jak działa wystawianie faktur dla wielu klientów naraz?

Masowe wystawianie faktur pozwala na wygenerowanie tego samego dokumentu dla wielu różnych kontrahentów. Po dodaniu listy odbiorców zostanie wygenerowana osobna faktura dla każdego podanego klienta. Każdy dokument będzie zawierał tylko inny numer i inne dane płatnika, ale tę samą wartość zamówienia, listę produktów lub usług, datę wystawienia faktury oraz sposób i termin płatności. Dlatego też wystawianie faktur dla wielu klientów naraz najlepiej powiązać z systemem płatności online.

Operatorzy płatności elektronicznych tacy jak https://www.dotpay.pl/ bardzo wspierają takie rozwiązania. Można skonfigurować wystawianie faktur z płatnościami elektronicznymi. Dzięki temu do klienta wraz z e-fakturą trafi zaszyty link do płatności przez Dotpay lub prosto w e-mailu pojawi się link przekierowujący do elektronicznej zapłaty. Takie rozwiązanie zdecydowanie przyspiesza czas dokonania wpłaty. Ponadto konfiguracja z systemami płatności online pozwala dokonać szybkiego i łatwego przelewu z dowolnego urządzenia np. smartfona, laptopa lub tabletu.

Kto powinien skorzystać z masowego wystawiania faktur?

Bez wątpienia usługa masowego wystawiania faktur jest przydatna dla hurtowników, którzy prowadzą sprzedaż B2B. Jest także dobrym rozwiązaniem dla wszystkich innych firm, które masowo wystawiają dokument zapłaty dla swoich klientów z tytułu abonamentu. Taki system polecany jest operatorom usług telekomunikacyjnych, internetowych, telewizyjnych, transportowych i księgowych. Z wystawiania faktur dla wielu klientów naraz, chętnie korzystają również instytucje takie jak Urzędy Miasta, spółdzielnie mieszkaniowe oraz towarzystwa ubezpieczeniowe.

W rezultacie masowe wystawianie elektronicznych FV usprawnia rozliczanie w firmach z wielu branż.

Poprzedni artykułMetale szlachetne jako długofalowa lokata kapitału, a nie krótkoterminowa inwestycja
Następny artykułNie daj się oszustowi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj